Smart Kids Planet – Planeta Dzieci w Warszawie

smart kids planet

smart kids planet

PGE Narodowy – od ponad dziesięciu lat to jedno z najbardziej charakterytycznych oraz najczęściej odwiedzanych miejsc w Warszawie. Wspaniały stadion piłkarski, zimowe lodowisko, koncerty gwiazd światowego formatu, czasowe wystawy, targi – wydarzenia przyciągające gości z całego świata. Ale to nie wszystko, co ten zlokalizowany nad Wisłą obiekt ma do zaoferowania.

PGE Narodowy to również miejsce kreatywnej rozrywki dla dzieci. Smart Kids Planet, bo o niej mowa, powstała w oparciu o światowy trend „edutainment”, czyli edukację poprzez rozrywkę. Na powierzchni 2400 m2 dostępnych jest 6 stref tematycznych podzielonych na kategorie wiekowe oraz 5 sal warsztatowo-urodzinowych. Atrakcje, multimedia oraz zajęcia dodatkowe pozwalają na trening percepcji, małej i dużej motoryki, zdolności strategicznych, umiejętności cyfrowych oraz rozwijania wyobraźni u dzieci.

family weekend

Misją twórców Smart Kids Planet jest pobudzanie kreatywności i zdolności motorycznych oraz oswajanie dzieci z nowymi technologiami, przy jednoczesnym zaspokajaniu podstawowych potrzeb dziecka: bezpieczeństwa, kontaktu społecznego i akceptacji. Oferta jest stale uzupełniana o nowości i niespodzianki – w Smart Kids Planet mądra zabawa nie jest nudna!

hot spot Warsaw

 

edutainment

Miejsce warto odwiedzić całą rodziną – przestrzeń jest zorganizowana tak, że również dorośli poczują się tutaj dobrze – mając do wyboru wspólną zabawę z dziećmi, albo wygodny odpoczynek w kawiarni, która powstała właśnie z myślą o nich.

Smart Cafe – oferuje w 100% organiczną i ekologiczną kawy oraz wybór  przygotowywanych na miejcu przysmków, wśród których znajdziemy: tarty, lemoniadę, koktajle, shaki oraz kanapki.

 

 

 

Jakie strefy czekają na nas w Smart Kids Planet?:

Strefa TUPTAJ (wiek 0-3)

Krajobrazy ruchu wykonane z piankowych elementów zabezpieczają przed upadkiem podczas nauki chodzenia czy raczkowania. Do dyspozycji maluchów są również suche baseny z kolorowymi piłeczkami, zjeżdżalnie i sensoryczna kryjówka, wyposażona w szeleszczące elementy i okienka, idealne do zabawy w „a ku-ku!”.

kreatywne warsztaty

Strefa Odkrywaj (wiek 3-10)

Zabawa w przestworzach rozwinie wyobraźnię i odbiór sensoryczny. Główną atrakcją strefy jest ogromna rakieta – do jej wejścia prowadzi podświetlana ścianka wspinaczkowa, symbolizująca Drogę Mleczną. Nieposkromieni odkrywcy mogą przejść do kolejnych elementów stacji kosmicznej przezroczystym tunelem unoszącym się ponad 1,5 m nad ziemią lub zjechać zjeżdżalnią.

prętki skrętki

Strefa Fantazjuj (wiek 3-10)

Tutaj wyobraźnia nie ma granic! Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii multimedialnych i interaktywnych, odkryjemy przed dziećmi magiczny świat, który będą współtworzyć razem z nami. Nawet jeśli ciężko Was czymkolwiek zaskoczyć – tutaj emocje z pewnością sięgną zenitu, a granice między światem wirtualnym i rzeczywistością zostaną zatarte.

półkolonie warszawa

Strefa Segreguj (wiek 5-10)

Akcja Segregacja jest przestrzenią, która uczy odwiedzających Smart Kids Planet, czym jest recykling i dlaczego warto segregować śmieci. Osiem eksponatów tworzy wspólnie Halę Przetwarzania Odpadów. Dzieci etap po etapie wykonują proces recyklingu, zaczynając od sortowania, przez czyszczenie chemiczne i suszenie odpadów, aż po wytłaczanie. Empiryczne poznanie procesu recyklingu uczy dzieci ekologicznego podejścia do życia codziennego i regularnego wykorzystywania poznanych mechanizmów w rzeczywistości.

Strefa Twórz (wiek 3-10)

Mali wizjonerzy będą mogli wykorzystać swoje architektoniczne zdolności tworząc miejskie przestrzenie na Placu Budowy. Wydawać by się mogło, że to proste zadanie – nic bardziej mylnego! Potrzeba sporej wyobraźni i pokładów kreatywności, by z różnorodnych klocków stworzyć okazałe budowle.

warsztaty rodzinne

Strefa Trenuj (wiek 4-10)

Strefa Trenuj jest spełnieniem marzeń małych piłkarzy i kibiców. Na prawdziwej murawie przyszli Lewandowscy i Szczęśni mogą trenować, świetnie się przy tym bawiąc – np. dryblując między przeszkodami na czas. Uwaga! Przewidywane ogromne emocje!

pge narodowy

 

WAKACJE 2020!!!

Smart Kids Planet zaprasza również na Smart Półkolonie, podczas których czeka na nas moc smart atrakcji zaplanowanych w czterech tygodniach tematycznych. Program jest pełen warsztatów, animacji, gier i zabaw, a także czasu poświęconego na aktywność fizyczną oraz wycieczki do najciekawszych miejsc na mapie Warszawy!!! Organizatorzy nie zapomnieli także o zdrowym odżywianiu – na każdego uczestnika czekać będą 4 zbilansowane posiłki.

Więcej informacji na: smartkidsplanet.pl

Dojazd: Smart Kids Planet znajduje się na terenie PGE Narodowego w Warszawie – wejście od strony Al. Zielenieckiej:

– Wejście Bramą nr 1
– Następnie Tunelem Królaka
– W tunelu szklane wejście
– Wjazd windą na -1 (Recepcja Główna)

 

atrakcje dla dzieci warszawa