Jestem Slow na wiosnę

slow vintage

Już w najbliższy weekend najwolniejsze targi niezależnej polskiej mody #KupujLepszeProdukty

Nadchodzi kolejna edycja targów Jestem Slow, która zwiastuje premierowe kolekcje rodzimych twórców na nadchodzącą wiosnę. Już 7 i 8 marca Centrum Praskie Koneser w Warszawie stanie się miejscem spotkań z najlepszymi polskimi projektantami mody, biżuterii, akcesoriów i dodatków.

slow life

Święto niezależnej polskiej mody i designu skupi ponad 250 twórców z całej Polski, tworzących w zgodzie z nurtem „slow”. Na odwiedzających targi Jestem Slow będą czekać starannie wyselekcjonowane marki, a zgodne z zasadą #KupujLepszeProdukty klienci będą mogli nabyć autorską odzież, oryginalną biżuterię i nietypowe akcesoria.

Do współpracy i objęcia patronatu Jestem Slow #DzieńKobiet zostali zaproszeni niezależni projektanci, twórcy odzieży, akcesoriów i biżuterii: Sylwia Dąbrowska (Intensi), Magda Polanska (Polanska & Co), Magdalena Sobierajska (Zooki wear), Paweł Szurkowski (Skinissimo) oraz Wiola Wiertel (BOHEMA CLOTHING).

Targom towarzyszyć będą również prelekcje dotyczące m.in. „lepszej mody”, odpowiedzialnych wyborów i świadomej konsumpcji oraz warsztaty w rytmie #slow.

slow vintage

Wyżyj się twórczo

Osoby, które będą chciały dać upust kreatywności, powinny wpaść do Warsztatowni. W tej części targów wystawione będą maszyny do szycia Juki, na których chętni wraz z Fundacją Kreatywni na Temat będą mogli uszyć worki wielorazowe oraz zrobić gąbki kuchenne z materiałów z odzysku.

Razem z Bazgrołakami goście targów podarują „drugie życie” ubraniom, które straciły swój urok i blask, a florystyki z Amarantu poprowadzą zajęcia z wicia wiosennych wianków. Ponadto przeanalizujemy zawartość kosmetyczek na warsztatach z makijażu, skorzystamy z porad wizerunkowych stylistki oraz z darmowego masażu tajskiego.

W strefie Kids odbędą się kreatywne warsztaty dla najmłodszych z Wydawnictwem TASHKA oraz klockami Linden.

slow fashion

Nie lada gratka dla miłośników Vintage

Po raz pierwszy targom Jestem Slow towarzyszą targi Jestem Vintage. W ramach wydarzenia swoje kolekcje zaprezentuje ponad 30 sklepów i kolekcjonerów mody Vintage oraz sprzedawców oferujących design z minionych dekad.

Na targach znajdzie się również strefa gier, strefa książek z antykwariatu i winyli.

Pomagać? Zawsze!

Marzec to idealny czas na wiosenne porządki – podczas targów Fundacja Grupy Slow będzie zbierała odzież i akcesoria. Przyniesione rzeczy zasilą butiki Slow Concept Store i pomogą Grupie zorganizować ekologiczną akcję edukacyjną w warszawskich przedszkolach i szkołach podstawowych.

Podczas wydarzenia nie zabraknie również lokalnych wytwórców jedzenia w strefie slow food oraz food trucków.

weekend rodzinny

Kiedy i Gdzie?

Jestem Slow #DzieńKobiet & Jestem Vintage

Kiedy: 7 – 8 marca
Gdzie: Centrum Praskie Koneser

Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00 (sobota i niedziela)

Bilety na miejscu i online

Wstęp 10zł/2 dni (bezpłatny dla dzieci i młodzieży do 12 r.ż.)
Bezproblemowa możliwość poruszania się przez osoby niepełnosprawne.

Wydarzenie Facebook: https://www.facebook.com/events/2420568474875956/

slow fashion