Czyste powietrze z HAUS & LUFT

oczyszczacz powietrza

Jakość powietrza ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Niestety – to, którym oddychamy wychodząc z domu jest coraz gorszej jakości. Zanieczyszczenia i dokuczliwy smog negatywnie wpływają na nasze zdrowie, stanowiąc jedną z przyczyn alergii i chorób układu oddechowego. Narażone są na nie przede wszystkim młode organizmy dzieci. Na szczęście mamy wpływ na to, jakim powietrzem będziemy oddychać we własnym domu.

oczyszczacz powietrza

Oddychanie to podstawowa funkcja organizmu, a bez powietrza człowiek może wytrzymać zaledwie kilka minut. Równie ważna jak samo powietrze, jest jego jakość. Chcemy, by była jak najlepsza. Zależy nam zwłaszcza na tym, aby cieszyły się nim nasze dzieci, dzięki czemu będą mogły zdrowo rosnąć, a ich organizm rozwijać się będzie prawidłowo. Niestety, jakość powietrza jest coraz gorsza – coraz mniej w nim tlenu, a coraz więcej pyłów i szkodliwych gazów. A im gorsza jego jakość, tym gorsze samopoczucie. Długotrwałe oddychanie zanieczyszczonym powietrzem może powodować m.in. alergie wziewne czy nasilać inne choroby układu oddechowego. To niebezpieczne zwłaszcza właśnie dla najmłodszych. Na poprawę jego jakości na zewnątrz możemy stopniowo wpływać poprzez zachowania proekologiczne. Jednak największy i natychmiastowy wpływ mamy na to, jakiej jakości powietrzem oddychamy we własnym domu. 

Prezentujemy linię oczyszczaczy powietrza Haus & Luft, dzięki którym możemy uzyskać w naszych domach atmosferą podobną do tej występującej w lesie lub nad morzem, ponieważ dzięki unikanej technologii OxyFrish oczyszczają one powietrze aż w 99,98%!

Aby dopasować sprzęt do indywidualnych potrzeb powstały 3 modele, każdy z nich z szeregiem udogodnień ułatwiających ich użytkowanie.

jonizator powietrzaHL-OP-20 to oczyszczacz odpowiedni do większych pomieszczeń, nawet do 50m2. Jego atutami są wskaźnik jakości powietrza w otoczeniu, 4 poziomy prędkości oraz – dzięki funkcji AUTO, automatyczne dostosowanie prędkości oczyszczania do jakości powietrza w pomieszczeniu. Posiada też możliwość wybrania długości czasu pracy (2, 4 lub 8h). Z kolei wyłączająca wszystkie świecące kontrolki i redukująca pracę wentylatora funkcja SLEEP zapewni nam spokojny sen. To doskonałe rozwiązanie np. do dziecięcego pokoju, zwłaszcza, że ten model został też wyposażony w możliwość zablokowania działania przycisków, co chroni przed jego przypadkowym wyłączeniem lub zmianą parametrów.

Oczyszczacz powietrza HL-OP-20 cena detaliczna: 1360 zł

alergie dziecięce

Kolejny model, HL-OP-15, idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o nieco mniejszym metrażu, do 40m2. Wśród zalet produktu wymienić można 6-stopniowy system filtracji, który pozwala nam na skuteczne wyeliminowanie nie tylko kurzu i alergenów, ale również dymu oraz nieprzyjemnych zapachów – dzięki zastosowaniu filtru fotokatalitycznego. Model ten posiada także funkcję AUTO oraz funkcję SILENT, która redukuje prędkość wentylatora zapewniając tym samym cichszą pracę urządzenia. Oczyszczacz wyposażony jest w inteligentny system czujników, które informują nas o poziomie zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu oraz o tym kiedy należy wymienić filtry.

Oczyszczacz powietrza HL-OP-15 cena detaliczna: 1200 zł

oczyszczanie powietrza

Model HL-OP-10 to oczyszczacz, który doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach do 30m2. Posiada wskaźnik wymiany filtra, 3 poziomy prędkości i możliwość ustawienia wybranego czasu pracy na 2, 4 lub 8 godzin.

Oczyszczacz powietrza HL-OP-10 cena detaliczna: 698 zł

W modelach HL-OP-10 oraz HL-OP-20 zastosowano technologię OxyFrisch – unikatowy system 5-stopniowej filtracji powietrza zapewniający, że skuteczność jego oczyszczenia sięga 99,98%.

Smog w mieszkaniu

W modelu HL-OP-15 użyta została technologia OxyFrisch+ – system 5-stopniowej filtracji w połączeniu z dodatkowym filtrem fotokatalitycznym zapewnia usunięcie lotnych związków organicznych.

System OxyFrisch składa się z:

  • 3-warstwowego filtra:

– Filtr wstępny – pierwszy etap procesu oczyszczania powietrza z kurzu i alergenów, włosów i sierści

– Filtr HEPA (H13) – zasadnicza filtracja z kurzu, pyłków, alergenów, zarodników pleśni, dymu

– Filtr z węglem aktywnym – eliminacja formaldehydu, benzenu, szkodliwych gazów oraz wszelkich niepożądanych zapachów

  • Lampy UV – zapewniającej biologiczne oczyszczanie powietrza, eliminację wirusów, bakterii, mikroorganizmów

  • Jonizatora – generuje on jony ujemne, reguluje bilans jonów w powietrzu, co korzystnie wpływa na samopoczucie człowieka i stwarza atmosferę podobną do występującej w środowisku naturalnym np. w lesie lub nad morzem

Więcej informacji: www.haus-luft.com

haus and luft