Rodzinne Volvo XC60 – ekologicznie i dizajnersko

auto ekologiczne

volvo xc60 hybryda

To bez wątpienia najpopularniejszy model Volvo w Polsce. Mowa o XC60 – modelu, który wybiera co drugi nabywca tej marki w naszym kraju. Patrząc na wręcz doskonałą sylwetkę trudno się temu dziwić. Auto zdobywa ogromne uznanie na całym świecie. Dowodem na to jest przyznana w ubiegłym roku w Nowym Yorku nagroda: World Car of the Year. W plebiscycie, na ostatniej prostej, XC60 pokonało mocnego konkurenta – model Range Rover Velar.

family car

XC60 mimo, że nie jest największym SUVem oferowanym przez Volvo, jest bardzo często wybierane przez rodziny. Dlaczego? Ponieważ oferuje naprawdę dużo miejsca w kabinie pasażerskiej, a także w przestrzeni bagażowej, a więc z łątwością zabierze w podróż rodzinę w modelu 2 +2. Również dlatego, bo jest autem bezpiecznym, wyposażonym w najnowocześniejsze systemy wspierające kierowcę podczas jazdy. Oferuje też bardzo wysoki poziom komfortu, i…. potrafi być autem, które dba o środowisko naturalne!

rodzinny weeknd

Nasza redakcja do testów otrzymała najmocniejszy model w serii – XC60 T8 AWD. Co kryje się za tymi symbolami? AWD – oznacza oczywiście All Wheel Drive, a więc napęd na cztery koła, natomiast T8 to oznaczenie przypisane dla wersji hybrydowej, a dokładnie Plug-in Hybrid. Testowany model wyposażony był bowiem w silnik elektryczny, który współpracuje z silnikiem spalinowym, ale może również działać samodzielnie i napędzać auto – nie emitując zanieczyszczeń do otoczenia!

auto ekologiczne

Wystarczy podłączyć samochód za pomocą przewodu będacego na wyposażeniu auta do zwykłego gniazdka elektrycznego – najwygodniej na noc, i kolejnego dnia możemy rozkoszować się cichą i ekologiczną jazdą, wioząc na przykład dzieci do szkoły czy jadąc do pracy. Wybierając dłuższą podróż nie da się wprawdzie obyć bez tradycyjnego tankowania paliwa, ale użytkując samochód w mieście z systematycznym jego ładowaniem możemy na stacje paliw prawie nie zaglądać.

auto rodzinne

Auto, które przyciąga wzrok i kusi stylistyką z zewnątrz, swoim wnętrzem zupełnie nas oczarowało. Świetnia jakość materiałów wykończeniowych, spokojne tonacje kolorów i doskonała ergonomia sprawiają, że chcemy w nim pozostać jak najdłużej i mamy ochotę na każdą podróż. Kokpit, który ma za zadanie w sposób prosty i czytelny asystować kierowcy podczas jazdy, podręczne schowki, półki, czy uchwyty na napoje – to gwarancja, że rodzina w podróży szybko się tutaj odnajdzie i „rozlokuje”. Duży centralny wyświetlacz i dostępne multimedia z łatwością skomunikują się z naszym smartfonem i przeniosą jego zawartość na ekran centralny.

lifestylowe auto

Testując Volvo XC60 przekonaliśmy się jeszcze w jednej istotnej kwestii. Skandynawskie, a ściślej szwedzkie wzornictwo zawiera w sobie pierwiastek uniwersalizmu! Co to oznacza? Auto doskonale prezentowało się bowiem w przestrzeni miejskiej – zarówno w nowoczesnej jak i bardziej klasycznej, ale także świetnie współgrało swoim wyglądem z przyrodą, terenami pozamiejskimi, lasem i naturą.

A dzięki rozwiązaniom ekologicznym podkreślało również swoją przynależność do obu przestrzeni, bo zarówno w mieście jak i na łonie natury czyste powietrze jest przecież najważniejsze!

dizajn użytkowy

rodzinne volvo