Partner rodzinnych wyzwań – NISSAN X-TRAIL

rodzinny suv

nissan x-trial

Kultura japońska przywiązuje ogromną wagę do tradycji i rodziny. Odwiedzając Kraj Kwitnącej Wiśni nie sposób tego nie zauważyć. Ale nie trzeba podróżować kilkanaście godzin do Japonii, żeby przekonać się, iż Japończycy doskonale wiedzą, czego potrzebuje współczesna rodzina.

Nasz sprawdzian dotyczył japońskiej marki Nissan oraz jej najnowszego modelu SUV’a: X-Trail. Weekendowa eskapada nad jeziora Podlasia miała nam dać przedsmak zbliżających się wakacji i odpowiedzieć na pytanie, czy Nissan X-Trail w praktyce sprawdzi się jako auto rodzinne…

rodzinny suv

Przestrzeń

Auto o bardzo zgrabnej, sportowej sylwetce, które nie przytłacza rozmiarami zewnętrznymi, oferuje bardzo dużo miejsca dla 4-osobowej rodziny – zarówno jeżeli chodzi o kabinę pasażerską, jak i przestrzeń ładunkową. System schowków i przegródek pozwala zabezpieczyć np. mniejsze, bardziej delikatne przedmioty podczas podróży. Klapa bagażnika podnosi się po naciśnięciu przycisku w pilocie bądź możemy ją otworzyć poprzez ruch stopą pod środkową częścią zderzaka.

japoński design

Technologia

Nissan oferuje nowoczesne systemy wspomagania kierowcy (NISSAN INTELLIGENT MOBILITY). Dostępne są funkcje rozpoznawnia znaków drogowych, ostrzegania przed zjazdem z pasa jezdni, czy rozpoznawanie pieszych i inteligentny system automatycznego hamowania. Warto podkreślić doskonale działąjący adaptacyjny system świateł drogowych, który sam decyduje, kiedy należy zmienić światła z długich na krótkie. To rozwiązanie było bardzo wygodne podczas jazdy wieczorem i w nocy!

rodzinny weekend

Komfort

Dobra jakość wykończenia wnętrza, wyciszenie kabiny, nisko osadzone nadwozie dają wysoki komfort podróżowania, ale również wsiadania i wysiadania z auta. Podczas projektowania obecnej wersji X-Trail’a wzięto pod uwagę opinie i sugestie klientów względem poprzedniego modelu, aby stworzyć jeszcze lepszy model odpowiadający na zapotrzebowania nowoczesnych rodzin.

family weekend

Stylistyka

X-Trail prezentuje się doskonale, w każdych warunkach – zarówno w przestrzeni miejskiej jak i na łonie natury. Dunamiczna linia nadwozia, dopracowane detale i nowe modne odcienie nadwozia to mocne atuty tego auta. Całości dopełnia panoramiczny szklany dach, który pozwala cieszyć się z jazdy wszystkim pasażerom, zwłaszcza tym najmłodszym.

family car

Przyjazny kierowcy i pasażerom

Na koniec warto podkreślić jedną, ale z naszej perspektywy bardzo istotną cechę nowego Nissana X-Trail, która definiuje ten samochód jako auto rodzinne.

Inżynierowie i projektanci zadbali, żeby samochód miał wszystkie istotne funkcje, które powinno mieć nowoczesne auto. Jednocześnie zaprojektowali je w taki sposób, że udało się stworzyć samochód bardzo przyjazny dla użytkowników. Wszytko jest jasne, czytelne, nie przytacza ilość przycisków, komunikatów, wyświetlaczy. Każdy – kierowca i pasażer – w Nissanie czuje się swobodnie i ma wszystko, czego potrzeba do komfortowej podróży. Bo przecież o to właśnie chodzi w nowoczesnym rodzinnym aucie!

jakie auto dla rodziny