Jak dobrać idealne okulary?

trendy okulary

profesjonalne salony optyczne

Okulary to nie tylko przedmiot, który ma poprawiać jakość widzenia. Coraz częściej stanowią one element wizerunku i niezbędny dodatek stylizacji. Zarówno okulary korekcyjne jak i przeciwsłoneczne powinny być właściwie dobrane, tak aby pasowały zarówno do naszego stylu, jak i – co najważniejsze – spełniały prawidłowo swoje funkcje.

Jak dobrać idealne okulary – zapytaliśmy ekspertów z Salonu Optycznego Balley & Co w Warszawie, współpracującego z marką okularową TONNY.

Salon posiada szeroką ofertę okularów dla całej rodziny i jest miejscem przyjaznym dzieciom!

salon optyczny

Pierwsze i najważniejsze: do czego okulary będą nam służyć?

Jest to bardzo istotne kryterium ze względu na soczewki, które będą w okularach zamontowane. Wachlarz oferowanych w tej chwili soczewek do okularów korekcyjnych jest bardzo szeroki i należy dokładnie doprecyzować przy zamawianiu szkieł  -do jakich celów będą nam służyć. Okulary do pracy przy komputerze powinny mieć inne parametry niż te, które będziemy nosić na co dzień, i jeszcze inne niż parametry okularów przeciwsłonecznych.

jakie okulary wybrać

Musimy wiedzieć, jakiego efektu oczekujemy?

Czy okulary mają być widoczne, czy mają podkreślać nasz styl, charakter? Czy też preferujemy oprawki lekkie, nierzucające się w oczy? Może zależy nam, by były antyalergiczne?

Wielkość i dopasowanie oprawy.

Najważniejsze by oprawa prawidłowo leżała na nosie czyli przylegała płaszczyzną noska do naszego nosa, bez żadnych przerw, szczelin czy luzów. Nie może też dotykać policzków, bo spowoduje to jej przemieszczanie się podczas ruchów mimicznych twarzy, a kobietom dodatkowo sprawi kłopot, bo będzie psuć makijaż. Nie powinna też wystawać poza obręb twarzy, ani zakrywać linii brwi.

właściwy dobór okularów

Decydujące znaczenie ma kształt, który podkreśla walory twarzy lub ukrywa niedoskonałości.

Dla każdego kształtu twarzy dobry jest inny kształt opraw. Większość specjalistów uważa, że kształt opraw powinien być przeciwny do kształtu twarzy. Jedynym wyjątkiem jest twarz owalna, która uchodzi za idealną do doboru oprawek. Dla takich osób polecamy oprawy owalne o wielkości zbliżonej do szerokości twarzy. Jednak często osobom o takiej twarzy można dobrać wiele rodzajów opraw.

  • Dla twarzy okrągłej polecane są oprawy prostokątne, co optycznie wydłuży jej kształt.
  • Twarz podłużna dla złamania proporcji wymaga opraw kontrastowych o węższym mostku.
  • Dla twarzy trójkątnych:

– Trójkąt odwrócony – najlepsze będą oprawy, które optycznie zwężą górną część twarzy, a więc prostokąty z żyłką w dolnej części oprawy 

– Dla trójkątów regularnych – aby poszerzyć górną część twarzy idealne będą „kocie oczy”

  • Twarz prostokątna z szerokim czołem i tym samym układem na całej długości twarzy wymaga opraw okrągłych lub owalnych, które wydłużą twarz i nadadzą jej właściwych proporcji

trendy okulary

Równie istotny jak kształt jest kolor opraw.

W zależności od koloru cery i włosów, a więc fototypu urody powinniśmy dobrać pasujący kolor opraw. Dla blondynów i osób o złotych/rudych odcieniach włosów o cerze jasnej w ciepłej barwie najlepsze będą barwy ciepłe. Zimne, jasne, kontrastowe oprawy nadają się dla osób o włosach ciemnobrązowych, czarno-brązowych i czarnych. Kolor oprawy może też być dobrany na zasadzie kontrastu.

okulary na lato

Pamiętać należy również o funkcjonalności opraw.

Jeśli mają nam służyć do pracy lub nosić będziemy je stale warto zastanowić się nad lekkimi materiałami (nowoczesne tworzywa lub stopy metali np.: TR90, Nylon, Tytan), dzięki którym komfort noszenia wzrośnie. Tak samo ważne dla osób z alergią będzie aby oprawa nie zawierała np.: niklu czy innych substancji uczulających.

Salonu Optyczny Balley & Co znajduje się w CH FERIO WAWER, ul. Szpotańskiego 4 w Warszawie.

https://www.facebook.com/balleyandco/

modne okulary

TONNY to marka okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych, która powstała w 2003 r. W ofercie posiada oprawy korekcyjne i okulary przeciwsłoneczne damskie, męskie i dziecięce. Zgodnie z filozofią marki okulary pomagają wyrazić siebie i podkreślić styl oraz dopełnić wizerunek. Każda kolekcja TONNY to różnorodność wzorów i kolorów, począwszy od eleganckiej klasyki po bardziej awangardowe modele, co daje klientom dużą możliwość wyboru. Większość oprawek ma wmontowany system flex, który chroni soczewki przed naprężeniami, dzięki czemu mogą służyć przez długi czas. Okulary TONNY łączą nowoczesne wzornictwo, wysoką jakość wykonania i trwałość z przystępną ceną.

http://tonnyeyewear.pl/