Kolejny Slow Weekend w Soho Factory

slow weekend

slow weekend

Kolejna edycja Slow Weekendu w Soho Factory już 10-11 czerwca!

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji – dla dzieci i dla rodziców. To również dobry moment, żeby sprawdzić co słychać u polskich projektantów i zrobić wyprawkę na zbliżające się wakacje.

slow weekend

Zdjęcia: Grupa Slow

A o tym, że wakacje również mogą być SLOW, przekonuje Magdalena Buczak z Grupy Slow i specjalnie dla nas przygotowała 5 zasad, których należy przestrzegać podczas SLOW WAKACJI.

Powiecie, że są one dość oczywiste? Być może… ale czy komuś udało się przejść przez okres urlopowy nie łamiąc żadnej z tych zasad…?

Zatem plan na wakacje 2017!:

1. Bez telefonu?! Jak to?
Tak. Naprawdę. Wyloguj się do życia. Zostaw telefon w pokoju i rozejrzyj się. Poświęć czas rodzinie i pielęgnuj te chwile. Dla Ciebie to kolejny wypad nad morze, dla Twojego dziecka to moment, kiedy ma rodziców tylko dla siebie. Wolisz, żeby Twoja pociecha zapamiętała Cię jak patrzysz w ekran telefonu czy Wasze szaleństwa na plaży?

2. Wakacje to nie „home office”
Telefon służbowy zostaje w pracy. Komputer również. W końcu przysługuje Ci odpoczynek od pracy. Jest to tym bardziej ważne, że kiedy przestaniesz o niej myśleć, mogą wpaść Ci do głowy nowe pomysły. Twoja głowa potrzebuje oddechu i miejsca na nowe inspiracje. Pozwól sobie na to. Gwarantujemy, że nie pożałujesz!

3. Kreatywność.
Zostawienie dziecka z tabletem nie rozwinie jego kreatywności. Oglądanie bajek – również. Potrzebny jesteś do tego Ty i Twoje pomysły. Przed wyjazdem poszukaj w internecie gier i zabaw, które rozwiną umiejętności Twojego dziecka. Zainspiruj się od innych np. podczas nadchodzącego Slow Weekendu w Soho Factory (Mińska 25). Od nas dowiesz się jak wykorzystać stare butelki, uwić wianek czy uszyć coś na maszynie do szycia. Co więcej – te atrakcje są zarówno dla tych dużych, jak i dla dzieci!

4. Nic nie robienie.
Ah wiemy jak to boli. W dzisiejszych czasach oczekuje się od nas wyników, tego żebyśmy stale „coś ogarniali” lub mieli „projekt”. A my zachęcamy Was do tego, aby odpuścić i sobie i dziecku. Dla najmłodszych to moment, kiedy mogą próbować zrobić coś same, a dla nas to czas, żeby odpoczywać. W wakacje ten punkt jest obowiązkowy dla nas wszystkich. Czasem lepiej odpuścić wycieczkę do atrakcji, która jest oblegana przez turystów na rzecz czasu spędzonego w błogim spokoju razem.

5. Wrzuć na luz.
Tak po prostu. Kiedy dziecko nabałagani – pomóż mu posprzątać z uśmiechem na buzi. Zostaw nerwy i to co złe w domu. Daj sobie i dziecku trochę luzu, aby wykorzystać ten czas jak najlepiej. Pamiętaj, że to moment, kiedy ładujecie baterie na cały rok!

Jeśli chcecie zobaczyć jak to jest trochę zwolnić – wpadnijcie z rodziną na Slow Weekend, 10 i 11 czerwca do Soho Factory (Mińska 25).
Do zobaczenia!

slow

Zdjęcia: Grupa Slow

 

slow fashion

Zdjęcia: Grupa Slow