Kikimora magazine testuje: Nissan Juke

family car

nissan juke

 

W drodze do pracy, do szkoły, czy na zakupy – nic tak nie poprawia nastroju, jak dobre wzornictwo – czy to w kontekście otaczającej nas architektury, czy nowych modeli samochodów, które mijamy na ulicach bądź spotykamy na skrzyżowaniach.

Tych drugich jest rzeczywiście ostatnio bardzo wiele, a projektanci prześcigają się w nadawaniu autom cech charakterystycznych, dzięki którym samochód wyróżni się z tłumu.

Poprzedni, a właściwie, pierwszy model Nissana Juke, niewątpliwie był autem wyróżniającym się, zwłaszcza w momencie jego premierowego pojawienia się na ulicach. Jednak w naszej ocenie to dopiero jego następca – nowy Nissan Juke – ze swoją piękną harmonijną linią nadwozia – zasługuje na miano „stylisty” pośród aut.

Auta nie sposób nie zauważyć na drodze, a ilość możliwych kombinacji i połączeń kolorystycznych nadwozia z dachem sprawia, że trudno będzie nam spotkać na ulicy dwa identyczne modele.

 

crossover coupe

Auto doskonale sprawdzi się w mieście, będzie świetnym wyborem – jako drugi samochód w rodzinie – a więc „auto do zadań specjalnych”: szkoła, zakupy, zajęcia sportowe. Jest dynamiczne, zwrotne, a dzięki systemowi kamer 360 stopni uda się je zaparkować nawet na trudno dostępnych i zatłoczonych parkingach czy ulicach.

Inteligentny system automatycznego hamulca awaryjnego z funkcją rozpoznawania pieszych i rowerzystów sprawi, że nasza podróż do dowolnego celu będzie bezpieczniejsza.

 

family car

Jeżeli zdecydujemy się wybrać w dalszą podróż, samochód będzie nam asystował – rozpoznając znaki drogowe, ostrzegając o zmęczeniu kierowcy lub będzie automatycznie zmieniał światła na krótkie, kiedy wykryje zbliżający się z naprzeciwka pojazd, a następnie włączy długie, kiedy nic nie jedzie z przodu.

Warto zaznaczyć, że nowy Nissan Juke jest przestronniejszy od swojego poprzednika – zarówno jeżeli chodzi o kabinę pasażerską jak i o pojemność bagażnika (ta bez koła zapasowego wynosi w nowym Nissanie – 422 litry).

auto dla mamy

To co bardzo przyjemnie zaskakuje w nowym Nissanie Juke, a czego nie widać na zdjęciach, to system dźwięku: Bose® Personal® Plus 360°, który możemy personalizować pod swoje potrzeby.

Wbudowane w zagłówkach przednich foteli głośniki Bose® UltraNearfield (dostępne w niektórych wersjach) zachwycają klarownością dźwięku, zapewniając wyjątkowe wrażenia słuchowe.

Warto zamówić tą opcję, by później cieszyć się swoją ulubioną muzyką podczas dłuższych i krótszych podróży.

family crossover

Nas, nowy Nissan Juke, zdecydowanie do siebie przekonał – zarówno stylistyką, jak i rozwiązaniami, które przygotowali inżynierowie Nissana.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym modelu, np. jakie są możliwości aranżacji kolorów wnętrza – warto odwiedzić stronę modelu:

nowy nissan juke

 

juke 2019