Dzieci i kreatywność

Kikimora

Kilka dni temu w wyjątkowym miejscu dla dzieci – Muzeum Etnograficznym w Warszawie dziennikarze, eksperci oraz znane blogerki wraz ze swoimi pociechami, dzięki zorganizowanej przez portal Zabawkowicz.pl Konferencji „ Dzieci i Kreatywność”, przenieśli się do świata zmysłów i wyobraźni, a wszystko za sprawą produktów z nowej serii firmy MGA Entertainment Poland Sp. z o.o. – Gel-a-Peel i Num Noms. Nagle wszyscy w jednym miejscu mogli poczuć się jak dzieci i lepiej poznać ideę prezentowanych kreatywnych zestawów, dzięki specjalnie z tej okazji przygotowanym warsztatom oraz zabawom.

Kikimora

Kikimora

Kikimora

Dziennikarze, eksperci, ale przede wszystkim dzieci miały możliwość wcielić się w rolę „prawdziwych” kreatorów biżuterii z żelu 3D, która po wyschnięciu rewelacyjnie prezentowała się na małych i większych modelach. „Te zestawy pozwalają stworzyć własną, kolorową biżuterię – naszyjnik, kolczyki czy bransoletkę. Budzą wyobraźnię, ćwicząc jednoczenie rączki dzieci, a bliską osobę pozwolą obdarzyć wyjątkowym, własnoręcznym upominkiem”, podkreśla Hanna Kolwalik terapeuta Integracji Sensorycznej.

Najpierw wszyscy uczyli się tworzyć bransoletki, wisiorki czy kolczyki wyciskając żel z kolorowych tubek na gotowe wzory, które można znaleźć w każdym opakowaniu produktów Gel-a-Peel, po czym mogli puścić wodze fantazji i tworzyć własne, oryginalne produkty, świetnie się przy tym bawiąc. Kolejnym produktem, który wręcz skradł serca i noski wszystkich zgromadzonych na spotkaniu, były przeurocze gumowe, pachnące stworzenia oraz błyszczyki, stempelki czy jeżdżące Num Nomsy. Jak mówi Hanna Kowalik terapeuta Integracji Sensorycznej: „Ten wysokiej jakości produkt przeznaczony jest dla dzieci w różnym wieku. Młodszym pozwala doświadczać, bawić się zapachami, miłośnikom rysowania stworzyć prace plastyczne ze smakiem, a starszym przygotować ‚pyszny’ błyszczyk”.

Kikimora

Kikimora

Na koniec spotkania, ruszyła maszyna, a dokładnie autobus do robienia błyszczyków. Goście szaleli w bawiąc się w łączenie różnych zapachów, kolorów, a nawet brokatu, by stworzyć swój idealny błyszczyk, taki produkt na pewno świetnie się sprawdzi przy nadchodzącej zimie.

Dzięki tak kreatywnej zabawie duzi i mali goście mieli możliwość sprawdzenia, jak prezentowane produkty działają, jaką magiczną moc posiadają, Ci nieco starsi sprawdzić czy nadal mają w sobie ciekawość i fantazję dziecka, ale jedno jest pewne każdy bawił się wyśmienicie.

www.zabawkowicz.pl