Co na prezent??? Oto laureaci Gwiazdkowej Edycji Zabawki Roku 2021!

origami

XV Edycja konkursu Zabawka Roku obfitowała w odkrycia i pozytywne zaskoczenia. W gościnnych progach hotelu Mercure Wiązowna Brant dziennikarze, eksperci i znani rodzice testowali najciekawsze zabawki sezonu i najbardziej pomysłowe produkty dla dzieci.

Oto laureaci!

W tym roku Jurorów zachwyciły Klocki magnetyczne Connetix od Lefleo.pl, które można łatwo i stabilnie łączyć, układając w płaskie wzory lub budując fantazyjne trójwymiarowe konstrukcje.

klocki magnetyczne Connetix

Młodszym dzieciom spodobają się SmartMax – My First Acrobats od IUVI Games do układania zgodnie z graficznymi instrukcjami.

smart max

Fanom łamigłówek przypadną do gustu Logiquest: Shadow Glyphs od Rebel – tu poćwiczymy percepcję wzrokową, planowanie przestrzenne oraz nieszablonowe myślenie.

rebel

Budowanie z klocków Mini Waffle City od MARIOINEX pozwoli na tworzenie konkretnych obiektów, nowością są postaci, które uatrakcyjnią tradycyjną zabawę.

mini waffel city

Z kolei miłośnicy czterech kółek zaprojektują nie tylko autostradę z zestawu 26 dużych elementów dróg ToddleRoad Metropolis MakByte.

toddle road

Świetną rozgrywką w chłodniejsze dni może stać się Origami 3D od Alexander – kreatywne zestawy do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru.

origami

Młodsze dzieci mogą bawić się w chowanego w trójwymiarowym lesie z gry ilustrowanej przez Emilię Dziubak – Rok w lesie. Znajdź zwierzaka od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

znajdź zwierzaka

Wsłuchają się też w bajki opowiadane przez Szumisia z bajkami. W ten sposób mogą uczyć się mówić, a wieczorem wyciszać się i spokojnie zasypiają.

Szumiś z bajkami

Także Multibajki wyświetlane przez Projektor YellowWall od Bee IT zachwycą dzieci: ilustracjami, inspirującymi dźwiękami, głosem lektora i muzyką.

yellow wall

Zabawa sensoryczna Przeciągańcem Zippee od Qelements usprawni paluszki malucha.

zippee

A rozgrywka w BOX MONSTER od Granny zaangażuje zmysł dotyku. To gra oparta na współpracy, gdzie pod presją czasu musimy wyjąć zaginione rzeczy z paszczy potwora.

box monster

Gry edukacyjne, to zawsze dobry prezent, takim też jest Gra karciana „Akademia Superbohaterów” wydana przez „Fundację Nauka. To Lubię”, gdzie z talii 30 unikatowych kart autorstwa dr. Tomasz Rożka musimy rozpoznać wizerunki polskich superbohaterów – naukowców.

akademia superbohaterów

Wyprawa W Poszukiwaniu Złotego Runa od Wydawnictwa Hipokampus postawi przed nami pytania z geografii. Prawidłowymi odpowiedziami zdobywamy tutaj kryształki, którymi możemy obłaskawić Smoka Morskiego. A ten z pewnością stanie nam na przeszkodzie.

w poszukiwaniu złotego runa

I wreszcie Zestaw do nauki czytania CZYTAMY RAZEM Czuczu zamieni obowiązek szkolny w przyjemną zabawę:-)

czytamy razem

Więcej na www.zabawkowicz.pl