W poszukiwaniu przygody z Infiniti QX70

Auto wielokrotnie widzieliśmy na polskich drogach. Nie sposób go nie zauważyć ze względu na charakterystyczną muskularną sylwetkę i śmiałą stylistykę. Nie sposób go pomylić z żadnym innym samochodem ze względu na mocno indywidualny charakter inspirowany linią samochodu sportowego… Wreszcie udało się nam przetestować Infiniti osobiście.

1

Na zdjęciach, które prezentujemy, możecie zobaczyć QX70 w całej swojej okazałości i pięknych plenerach. W opisie skupiamy się jednak na tych cechach auta, których nie widać gołym okiem, a które sprawiają, że Infiniti QX70 możemy przedstawić jako jedyny w swoim rodzaju SPORTOWY CROSSOVER RODZINNY.

Co według nas definiuje nowoczesne auto rodzinne?

Bezpieczeństwo, komfort, wygoda i intuicyjność użytkowania, możliwość spersonalizowania ustawień, świetny design i oczywiście przyjemność z podróżowania dla całej rodziny!

  1. Precyzja i komfort prowadzenia dla taty i mamy

Jazda Infiniti już po kilkudziesięciu kilometrach pokazała, że to samochód przystosowuje się do nas, a nie my musimy przystosować się do samochodu. Czujnik elektroniczne analizują styl jazdy i dostosowują przełożenia automatycznej skrzyni biegów do naszego stylu jazdy – spokojnego – ekonomicznego, lub bardziej dynamicznego – jeżeli mamy na to ochotę.

Inteligentny system napędu na cztery koła nieustannie dostosowuje rozdział napędu do warunków na drodze, aby zapewnić pojazdowi lepszą przyczepność. Podczas szybkiej jazdy przydziela 100% mocy na koła tylne, a w razie potrzeby przekierowuje do 50% mocy na koła przednie.

Inteligentne wspomaganie kierownicy, którego siła jest uzależniona od prędkości jazdy, zapewnia lepszy kontakt z samochodem – dokładnie wtedy, gdy tego potrzebujemy.

Aluminiowe hamulce z przeciwstawnymi zaciskami zapewniają docisk po obu stronach tarczy hamulcowej jednocześnie, dzięki czemu samochód zyskuje krótszą drogę hamowania, lepszą przyczepność i kontrolę.

Screen Shot 2017-03-29 at 16.51.00

  1. Design / Auto dopracowane w każdym detalu

Przednie i tylne siedzenia ze skórzanymi elementami cieszą oko pikowaniami i skośnymi przeszyciami, nadającymi oparciom i siedziskom fakturę. Elementy w miejscach styku deski rozdzielczej z drzwiami lub konsolą centralną dopracowano nie tylko z myślą o perfekcyjnym dopasowaniu, ale również z myślą o idealnym wyglądzie. Wymaga to szczególnego procesu produkcyjnego, w którym technologia musi współgrać z dążeniem do uzyskania efektu harmonijnego dla oka kierowcy.

Łagodne światło wskaźników elektroluminescencyjnych typu „Fine Vision” jest nie tylko jaśniejsze, ale także bardziej kontrastowe, dzięki czemu do odczytania informacji wystarczy jeden rzut oka.

Pas bezpieczeństwa jest jednym z tych elementów, których dotykamy nieustannie. W Infiniti zastosowano specjalną technikę tkania w zmienną jodełkę, dzięki czemu tkanina jest o 20% miększa niż standardowy materiał. Taki pas jest wygodniejszy w użyciu, łatwiej się go naciąga, a przy tym mniejsze jest prawdopodobieństwo zaciągnięcia nitek naszych ubrań.

3

  1. Wygoda i intuicyjność użytkowania

Wspomagająca parkowanie panoramiczna kamera 360° Around View Monitor z funkcją wykrywania ruchomych obiektów (Moving Object Detection) oraz przednim i tylnym systemem sonarnym (Sonar System) ułatwia orientację i manewrowanie nawet w najciaśniejszych przestrzeniach. Układ, w którym obraz z czterech kamer składa się na wirtualny panoramiczny widok z lotu ptaka, pomaga w zaparkowaniu i ostrzega, kiedy wykryje w pobliżu nieruchomy lub ruchomy obiekt.

Sterownik INFINITI gwarantuje łatwą, intuicyjną obsługę systemów elektronicznych koniuszkami palców. Umożliwia on sterowanie systemami w sposób najbardziej dla nas wygodny — poprzez obracanie pokrętła, dotknięcie ekranu, wciśnięcie przycisków, lub za pomocą elementów sterowania umieszczonych na kierownicy.

Jedenaście głośników, w tym dwa subwoofery, systemu nagłośnieniowego Bose Premium odtwarza muzykę o zachwycającej głębi i zadziwiającej czystości brzmienia. Muzykę możemy odtwarzać z płyty CD, DVD, przesyłać muzykę z urządzenia z technologią Bluetooth lub podłączyć je do wejścia USB i sterować nim (choćby z kierownicy).

W nawigacji INFINITI możemy ustawić widok, który najbardziej nam odpowiada — z góry 2D lub z lotu ptaka 3D. System pomocy w wyborze pasa ruchu ułatwi zajęcie właściwego pasa przy zjazdach z autostrad i na dużych skrzyżowaniach.

Możemy też ustawić żądaną prędkość i odległość od poprzedzającego pojazdu, a inteligentny tempomat będzie automatycznie dostosowywać naszą prędkość nawet na zakorkowanych ulicach. Kiedy ruch na drodze odzyska płynność, inteligentny tempomat przywróci pojazdowi zadaną prędkość i odległość.

Systemy ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu oraz zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu analizują przebieg linii na drodze i ostrzegają nas, jeżeli nieumyślnie zboczymy z toru jazdy. Jeżeli kierowca nie dokona korekty, system może przyhamować koła po przeciwnej stronie, pomagając pojazdowi powrócić na środek właściwego pasa ruchu.

4

  1. Spersonalizowany dostęp i ułatwienia.

INFINITI rozpoznający nas, gdy tylko zbliżamy się do auta, pozwala odblokować drzwi lub otworzyć bagażnik. A kiedy usiądziemy za kierownicą, zgodnie z naszymi preferencjami, automatycznie, ustawia fotel, reguluje położenie kierownicy i lusterek bocznych.

Dla większej wygody i bezpieczeństwa, system oświetlenia sekwencyjnego automatycznie zapala na nasze powitanie światła zewnętrzne, a następnie wewnętrzne. Światła powitalne oświetlają powierzchnię przy wejściu do samochodu, natomiast światła wewnętrzne, ułatwiając nam przygotowanie się do podróży. Sekwencję kończy pulsujący światłem przycisk zapłonu, oczekujący na nasz sygnał do uruchomienia silnika.

Kiedy mamy ze sobą bagaż, możemy automatycznie unieść klapę bagażnika, używając przycisku, którego będzie nam użyć najwygodniej — na klamce bagażnika, u dołu deski rozdzielczej lub na inteligentnym kluczyku.

Samochód zapewni przestrzeń do przewozu tego, co zechcemy zabrać ze sobą. Załadunek jest łatwy dzięki tylnej kanapie, dzielonej w stosunku 60:40, dla maksymalnej wygody składanej na płasko.

Tak, jak nie musimy pamiętać o oddychaniu, nie musimy przypominać zaawansowanej klimatyzacji INFINITI o kontrolowaniu klimatu w kabinie. Dzięki stałemu monitorowaniu wpadającego powietrza, jeśli system wyczuje spaliny z zewnątrz, automatycznie zamknie wloty wentylacji, a wewnątrz kabiny rozprowadzi oczyszczone powietrze.

5

  1. Bezpieczeństwo

Infiniti posiada technologie, które są w stałej gotowości, by wesprzeć nas w reakcji i by nas ochronić podczas podróży.

Układ inteligentnego wspomagania hamowania wykorzystuje czujniki do monitorowania prędkości zbliżania się do pojazdu znajdującego się przed nami, a w przypadku niemożności uniknięcia kolizji, może automatycznie uruchomić hamulce, pomagając zminimalizować siłę uderzenia.

System elektronicznego rozdziału siły hamowania reguluje siły oddziałujące na koła przednie i tylne, poprawiając skuteczność hamowania i redukując tzw. efekt nurkowania.

System ostrzegania przed kolizjami z przodu przewiduje sytuację i jeżeli odległość od samochodu znajdującego się z przodu jest zbyt mała, emituje sygnał dźwiękowy oraz wizualny.

6

Stal o ultra wysokiej wytrzymałości jest dwukrotnie bardziej wytrzymała od stali konwencjonalnej, dzięki czemu zapewnia zwiększoną ochronę w razie wypadku.

W przypadku uderzenia w tył samochodu, aktywne zagłówki foteli przednich mogą przesunąć się do przodu, pomagając chronić głowę.

W QX70 zastosowano dodatkowe dwustopniowe przednie poduszki powietrzne, poduszki powietrzne montowane w przednich fotelach oraz kurtyny powietrzne mocowane pod dachem, z czujnikiem przechyłu na bok, chroniące przed skutkami uderzeń bocznych.

Więcej o QX70 i innych modelach Infiniti na:

https://www.infiniti.pl/

Screen Shot 2017-03-29 at 16.53.29