Moda w łódce już we Wrocławiu!

petit bateau
petit bateau

Fotografie: Jerzy Wypych

Niedawno, w naszym przeglądzie kolekcji AW17 prezentowaliśmy propozycje Petit Bateau na sezon jesień zima 2017. Tymczasem francuska marka, która już od pewnego czasu jest na naszym rynku, otwiera kolejny salon sprzedaży w Polsce – w centrum handlowym Wroclavia!

wroclaviaPetit Bateau to jedna z ikon kultury francuskiej, od prawie 125 lat wyznacza wzory jakości i trendy na kolejne sezony zarówno dla najmłodszych, jak i dla osób bardziej dojrzałych. Wysoko jakość, misterne wykończenia oraz ponadczasowy charakter to wyróżniki ubrań Petit Bateau. Ubrania są wygodne i wytrzymale. Cała kolekcja dla noworodków, piżamy oraz bielizna są wykonane z materiałów posiadających certyfikat OEKO TEX.

Marka została założona w 1893 przez Pierre’a Valtona. Podobno Pierre zainspirowany piosenką „Mamusiu, małe żaglówki na wodzie, czy mają nogi?” obciął nogawki w długich kalesonach tworząc krótkie spodenki dla swojego syna. Tak powstało Petit Bateau (mała łódka), marka, dziś rozpoznawana na całym świecie.

petit-bateau

Salon Petit Bateau w nowo otwartym centrum handlowym Wroclavia to już czwarty butik francuskiej marki w Polsce. Wystrój salonu nawiązuje do unikalnego charakteru wnętrz innych sklepów tej marki, asortyment jest przejrzyście rozmieszczony na półkach i podzielony na kategorie. Króluje odcień bieli.

Ubrania Petit Bateau można również kupić w sklepie internetowym www.petit-bateau.pl oraz w trzech pozostałych butikach, które znajdują się w Galerii Mokotów w Warszawie, w Starym Browarze w Poznaniu oraz w Klifie w Gdyni.

luxury kids

marki dziecięce

moda francuska

kids photography

sklepy dziecięce