Gadżet wspomagający podejmowanie decyzji!

wspomaganie decyzji rodzice

Na jaki film pójdziemy dzisiaj do kina? Jaki deser przygotowujemy wspólnie w niedzielne popołudnie? Które z dzieci siedzi z przodu w drodze do szkoły? Którą restaurację wybierzemy na obiad lub dokąd wybierzemy się na spacer? Podejmowanie pewnych decyzji często może stresujące – zwłaszcza, gdy nasze dzieci mają odmienne potrzeby, a zwykle tak jest – jeżeli mamy dwoje lub więcej dzieci.

podejmowanie decyzji

Pomocny w takiej sytuacji może okazać się Spyn Decision Making Top, a więc Wirująca Kostka Wspomagająca Podejmowanie Decyzji.  I chociaż nazwa tego gadżetu wydaje się być nieco przydługa to proces podejmowania decyzji i godzenia zwaśnionych stron dzięki urządzeniu powinien być bardzo szybki i sprawny.

 

kłótnia dzieci

Spyn Top wygląda jak zabawka, ale służyć ma przede wszystkim jako przedmiot użytkowy. Na górnej części zapisane są odpowiedzi – w zależności od wersji mogą to być: TAK lub NIE, TY – JA, TERAZ – PÓŹNIEJ. Wystarczy zakręcić nim na stole lub innej płaskiej powierzchni, a po zatrzymaniu mamy gotową odpowiedź, którą jest słowo najbliżej blatu stołu.
co na obiad
Oprócz prostych odpowiedzi, Spyn Top może być wykorzystany do bardziej złożonych wyborów.
Służy temu wersja bez napisów – do zaprojektowania własnych – w zależności od potrzeb. Można wybrać wiele słów, które zostaną zapisane na górnej części. Jednym z pomysłów może być zapisanie imion członków rodziny w celu przypisania im obowiązków domowych. Mogą to być również ulubione potrawy, aby pomóc w podjęciu decyzji o wyborze dania lub restauracji, do której chcemy pójść. Można także wybrać wersję podobną do klasycznych kostek – gdzie namalowane są kropki od 1 do 6, które można przypisać do określonych zadań. Ze Spyn Top, możliwości są nieograniczone, natomiast decyzje są ostateczne!

co wybrać

Spyn Top możemy mieć zawsze przy sobie – co pomoże podejmować decyzje także w podróży. Projektanci zadbali o atrakcyjny dizajn przedmiotu – co widoczne jest na zdjęciach.

Gadżet wykonany jest ze stali nierdzewnej. Jest idealnie wyważony, dzięki czemu daje każdą odpowiedź z tym samym prawdopodobieństwem.

Mamy nadzieję, że podejmowaniu decyzji towarzyszyć będzie także dobra zabawa i radość z wyborów!

wybory rodziców

Za projektem stoi firma Onehundred:

http://www.onehundred.co/onehundred-shop/spyn-decision-making-spinning-tops

Projekt został sfinansowany przy pomocy platformy crowdfundingowej www.kickstarter.com (pozyskane finansowanie przekroczyło zakładany cel kilkudziesięciokrotnie).