iglo+indi wraz z UN Women wspiera kobiety w obozach dla uchodźców!

empower women

We współpracy z islandzką organizacją UN Women (ONZ Kobiety), marka iglo+indi wprowadza na rynek sweter empwr.

*empwr – czyli „empower” – to z angielskiego: umożliwić, ale również upodmiotowić….

empower

Do tej pory marka iglo+indi była znana z odzieży wyłącznie dla dzieci. Bluza empwr została zaprojektowana także dla dorosłych.

Wzór na bluzie został zainspirowany drukiem z Kamerunu, gdzie UN Women prowadzą w obozach dla uchodźców strefy wyłącznie dla kobiet.

Na całym świecie jest około 65 milionów uchodźców, a około połowa z nich to kobiety, które są szczególnie narażone na przemoc i handel ludźmi. Możliwości pracy i rozwoju kobiet – uchodźców są również bardzo ograniczone.

UN Women prowadzą strefy dla kobiet w obozach dla uchodźców na całym świecie, w tym w Kamerunie, w Demokratycznej Republice Konga, w Serbii, Macedonii, Jordanii i Iraku.

empwr

Pomagają w nauce języków obcych, zdobywaniu wiedzy informatycznej, szyciu i projektowaniu ubrań. Uczą również rachunkowości i planowania biznesu.

Kobiety w strefach specjalnych dla uchodźców maja szansę na odbudowanie własnej godności, zaufania, wzajemnego wsparcia, ponieważ wiele z nich walczy z izolacją społeczną. Mogą również otrzymać niewielkie pożyczki, które pomogą im w tworzeniu własnego biznesu, żeby uzyskać niezależność.

UN Women udzielają także porad psycho-społecznych, aby lepiej radzić sobie z dotychczasowymi urazami psychicznymi. Pomagają kobietom odzyskać radość i nadzieję…

Agencja reklamowa PIPAR\TBWA i oraz sieć kreatywna DÓTTIR wsparli projekt swoim profesjonalnym zaangażowaniem, a islandzka grupa East of my Youth wsparła projekt swoją piosenką Stronger.

Dochody ze sprzedaży trafią do stref kobiecych wspieranych przez ONZ w obozach dla uchodźców. 

Sweter empwr będzie dostępny wyłącznie w sklepach iglo+indi na Islandii, a także na stronie https://igloindi.com/ od 1 czerwca!

igloindi