Zimowa edycja Slow Weekend

slow weekend

slow weekend

Najwolniejsze i największe targi prezentów odbędą się po raz 12-ty 7 i 8 grudnia br. w postindustrialnych halach Mińska 65 na warszawskiej Pradze Południe. Jak co roku organizatorzy, w drugi weekend grudnia, powoli i bez przedświątecznej gorączki, zapraszają na zimową edycję Slow Weekendu. Wydarzeniu towarzyszy hasło #KupujLepszePrezenty.

Targi Slow Weekend to największe wydarzenie skupiające w jednym miejscu i w świątecznej atmosferze polskich projektantów, twórców oraz producentów tworzących w zgodzie z nurtem „slow”. Na odwiedzających przestrzenie starej praskiej drukarni czekać będzie 350 wystawców z całej Polski i starannie wyselekcjonowane marki. Zgodne z zasadą #KupujLepszePrezenty będzie można tam znaleźć wyjątkowe podarunki dla najbliższych: autorskie ubrania i akcesoria, unikalne wzornictwo, oryginalne rzemiosło, ekologiczne kosmetyki. Nie zabraknie również produktów dla najmłodszych min. ubrań, dodatków, gier czy zabawek. W Strefie Kids organizatorzy przygotują również kino oraz kreatywne warsztaty architektoniczne.

slow fashion

W tzw. „białej hali” powstanie Strefa Zwierzaka, której partnerem jest Pupilove. Dzięki temu udane prezenty otrzymają w tym roku również czworonożni przyjaciele. Osoby, które nie posiadają zwierząt będą mogły wesprzeć OTOZ Animals – fundację, która obecnie prowadzi 10 schronisk dla bezdomnych zwierząt. Na stoisku fundacji na gości czekać będzie trener i behawiorysta Katarzyną Krasuską (CaniSchool – Akademia pozytywnego porozumienia psa i człowieka), która rozwiąże problemy i pomoże zrozumieć zachowanie czworonogów.

family weekend

Darmowe atrakcje, warsztaty i pyszne jedzenie

Przez dwa dni wydarzenia na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji.

Slow Weekend to również Strefa Slow Food – miejsce spotkań przy wspólnym jedzeniu oraz edukacja na temat niemarnowania żywności. Efektem będą pokazy edukujące jak gotować, żeby nie marnować (Jagna Niedzielska z Kuchnią +).

Warsztatownia to strefa, która od zawsze towarzyszy targom organizowanym przez Grupę SLOW. Podczas nadchodzącej edycji Slow Weekendu w tej części targów znajdą się m.in. maszyny do szycia na których chętni wraz z Fundacją Alternatywna z koszul uszyją zakładki do książek, bransoletki z mankietów, ozdobne kołnierze oraz etui do wielorazowych sztućców i słomek. Florystyki z Amarantu zorganizują zajęcia z plecenia świątecznych stroików dekoracyjnych, a Bazgrołaki poprowadzą warsztaty z projektowania prasowanek na torby i t-shirty.

slow life

O relaks zadba Thai Bali SPA – salon, który podczas Targów zaproponuje bezpłatny masaż tajski.

Podczas wydarzenia swoją Wystawę #NoBeautyInPlastic zaprezentuje fotograf Daniel Petryczkiewicz, chcąc zwrócić uwagę na problem wciąż rosnącego zużycia jednorazowego plastiku.

 

Slow Weekend 12 – Kupuj Lepsze Prezenty

7 i 8 grudnia 2019 r.

ul. Mińska 65 (zbieg ulic Mińskiej i Chodakowskiej)

11.00 – 19.00 (sobota i niedziela)

Wydarzenie jest bezpłatne. Możliwość swobodnego poruszania się po imprezie przez osoby niepełnosprawne.

Dozwolony wstęp ze zwierzętami.

polscy projektanci