Wywiad z Anną Piętą i Magdą Korcz – czyli kilka słów o Hush Warsaw

Utrzymany w formule jednodniowego pop-up sale HUSH WARSAW to autorski pomysł Anny Pięty i Magdy Korcz – menedżerek kultury, sztuki i designu.

Zanim stały się najbardziej rozpoznawalnymi organizatorkami prestiżowych targów mody Hush Warsaw, próbowały, sprawdzały i testowały rynek prowadząc od 2010 roku 10 edycji modowych targów „Ściegi Ręczne”. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych, udowadniają to już kolejny rok z rzędu.

 

_MG_1930

 

Pomimo wielkiego rush przed kolejną już edycją HUSH, udało nam się zadać dziewczynom kilka pytań.

 

To, że Hush to już rozpoznawalna marka wiemy wszyscy, ale nie każdy wie, dlaczego? Skąd pomysł na Hush?

Początkowo wziął się z potrzeby własnej, czyli zorganizowania wydarzenia poświęconego modzie, w którym same chciałybyśmy wziąć udział.  Potem doszła coraz bardziej wnikliwa obserwacja rynku: jego braków i możliwości. Do tego lubimy wyzwania i „robienie dużych rzeczy“, lubimy zmieniać zastany porządek i zobaczyłyśmy, że jest nowe pole do działania. Znalazłyśmy niszę również dla siebie i miejsce, w którym wykorzystujemy nasze zawodowe doświadczenie, wykształcenie, wspólną wrażliwość i wizję na przyszłość.

Macie jakiś klucz, na podstawie którego wybieracie marki?

Kluczem przede wszystkim jest dobry start i konsekwentne działania na rynku autorskiej mody. Niezwykle istotna jest spójność produktu z marką, pomysł,  dobra jakość i dobre przygotowanie marki do startu czy dalszego rozwoju (regularne kolekcje, sesje, etc.). Kolejna sprawa do dobranie marek i projektantów na HUSH w taki sposób, żeby do siebie pasowali i odpowiadali na potrzeby gości HUSH. Dajemy im znak jakości HUSH, zwracając uwagę na wybrane marki i pokazując je tysiącom gości, to wielka przyjemność widzieć jak osoby prowadzące swoje marki potrafią to wykorzystać i dalej się rozwijać.

 Jak Waszym zdaniem rozwija się moda dziecięca w Polsce?

Branża mody dla dzieci, ale też mądrych zabawek rozwija się w Polsce bardzo ciekawie. Marki dziecięce są bardzo            bardzo konsekwentne w swoich działaniach i szybko się rozwijają, właściciele (głównie właścicielki) tych marek zaczęły jeździć na zagraniczne tragi, miło na to patrzeć, bo to oznacza, że popyt na te rzeczy jest nie tylko w Polsce. Marki dla dzieci wypełniły też doskonale niszę pomiędzy sieciówkami, których jakość często jest wątpliwa, a drogimi markowymi ubraniami dla dzieci, które jednak z ubranek szybko wyrastają. Polskie marki dziecięce dodatkowo szyją z bardzo delikatnych, certyfikowanych materiałów, a dzieciaki dziś często mają alergię na sztuczne tkaniny…Rodzice wiedzą, co i od kogo kupują, to bardzo ważne. Dodatkowo marki dziecięce zgodnie ze światowym trendem znakomicie rozwinęły się w stronę „niesłodkich ubranek” (np. nosweet, booso, zombie dash) i to się sprawdziło, pokazało, że jest… Doskonałe!

Czy macie swoje typy w polskiej modzie dla najmłodszych odbiorców? Co Was urzeka?

Nasze typy to tak jak wymieniłam: booso, nosweet, polly (kiedyś pola & frank), loose moose, mrugała (świetne buty dla dzieci). Ale niesamowicie dużo dzieje się w wydawnictwach i zabawkach dla dzieci: kultowe już wydawnictwo „ Dwie Siostry” czy prosty koncept Pudło nie Nudno, to nas zachwyca (projekty obu firm oczywiście będą dostępne na HUSH).

Czy Hush to miejsce w którym spełnią się modowe życzenia mam?

Tak oczywiście: ALL YOU NEED Is HUSH, więc wszystko czego potrzebuje mama i jej modna rodzina jest na HUSH!

Jak w tym roku będzie wyglądało miejsce stworzone dla znudzonych zakupami maluchów? Na koniec – Hush kocha dzieciaki?

Miejsce dla dzieciaków to będzie hit tej edycji: różne atrakcje związane z modą, ale też uniwersalne, proste zabawy, które maluchy kochają najbardziej. Wszystko po to, by dobrze czuli się w świecie stworzonym na te dwa dni, tylko dla nich!. Kluczem programu będzie pokaz dziecięcej mody marki COOL Club (dostępnej tylko w Smyku), który odbędzie się w sobotę o 16.

HUSH Warsaw to nie tylko moda dla dorosłych! Wszystkich Rodziców raz ze swymi pociechami zapraszamy na POKAZ MODY DZIECIĘCEJ marki COOL CLUB by SMYK (dostępnej w SMYK) w sobotę, 5 grudnia o godzinie 17:00.

Ponad to, przez dwa dni targów dzieci będą mogły skorzystać z pomocy dziecięcej stylistki, która pomoże dobrać ubranka i akcesoria COOL CLUB oraz zaproponuje chętnym wyjątkowe fryzury, zrobić sobie zdjęcia z zabawnymi gadżetami w fotobudce, za pomocą kredek na wielkich kartkach zaprezentować swoje zdolności artystyczne,  pomalować swoje buzie specjalnymi kredkami

Za co HUSH kocha dzieciaki?

Oczywiście za otwarte głowy, za ciekawość świata, za piękną energię i za nieskażony niczym stosunek do świata! Szkoda, że z czasem tak mocno tracimy te pierwotne cechy…

Dzieciaki czekamy na Was na HUSH, prezenty mikołajkowe też:)

Dziękujemy i do zobaczenia na Hush!

 

Zdjęcie: Magda Korcz i Anna Pięta (fot. Małgorzata Turczyńska, włosy i make up: La Biosthetigue Polska [Romina Grieger & Justyna Szczęsna], stylizacja: Zuzia Lewandowska, miejsce: Dom Towarowy Braci Jabłkowskich)