Twórcze eko na co dzień

DUCK EGG REPUBLIC to polska marka, inspirowana prawdziwą historią o małym chłopcu, z którego śmiano się i którego przezywano kaczym jajem z powodu piegów.
333
Podobnie jak niepowtarzalne są piegi, tak w realizowanych w ramach republiki projektach, pojawiają się autorskie nadruki, które narysowane na kartce, wykreślone w komputerze, przerzucone na sita i wydrukowane na bawełnie organicznej, charakteryzują się niewielkimi różnicami  i pewną niepowtarzalnością. Wzory, podobnie jak piegi każdemu z ich posiadaczy,  nadają kolekcjom DUCK EGG REPUBLIC indywidualny charakter. Jednocześnie, ubrania republiki dają się łatwo ze sobą zestawiać i tworzą spójną całość, niezależnie od tego z której kolekcji pochodzą. Marka w swojej ofercie, stawia na funkcjonalność ubrań i komfort ich użytkowników. Oferta skierowana jest dla tych, którzy stawiają na jakość, są w ciągłym ruchu i nie lubią ograniczeń.
Ubranka DUCK EGG REPUBLIC projektowane są z myślą o tych, którzy kochają dzieci oraz współczesny, minimalistyczny styl.

11IMG_4545IMG_4618IMG_4629IMG_4549IMG_4567IMG_4584IMG_4535

 

Oferta  republiki skierowana jest do osób ceniących wysokie standardy jakości i poszanowanie środowiska, a także dla tych którzy doceniają produkcję na niewielką skalę, realizowaną przez przedsiębiorczą mamę w Polsce. Kolekcje powstają w kilku wariantach kolorystycznych, a częstotliwość, z jaką się pojawiają, zależy od osobistych inspiracji właścicielki marki.

Produkcja ubrań skupia się w rodzinnej miejscowości założycielki firmy w Beskidzie Niskim. Twórczyni marki kocha ten region i przy każdej okazji stara się wspierać społeczność lokalną.

Oferowane przez republikę ubranka są bardzo wygodne i funkcjonalne, łatwo łączą się z innymi ubrankami i rosną razem z dzieckiem. Ubrania szyte są z bawełny organicznej, certyfikowanej międzynarodowym certyfikatem GOTS. Wybór takiego surowca gwarantuje, że użyta bawełna ta jest bardziej miękka, wytrzymała i  pozbawiona toksycznych substancji.

 

2a14IMG_7758IMG_8085

 

DUCK EGG REPUBLIC dotychczas zaprezentowała trzy kolekcje: Where the forest meets the sea, Pantha rhei oraz Christmas time.

 

IMG_7606784j