Touring czyli Turystyczny. Seria 3 kombi od BMW

rodzinny weekend

rodzinny weekend

TURYSTYKA, ZWIEDZANIE, KRAJOZNAWSTWO – to określenia, które odnajdziemy w słowniku pod angielskim pojęciem TOURING.

Touring to również określenie rodzaju nadwozia BMW, które w przypadku tej marki oznacza po prostu wersję kombi – a więc wariant nadwozia wybierany bardzo często przez rodziny

auto rodzinne

BMW serii 3 Touring to połączenie sportowej stylistyki, dynamiki, ale także funkcjonalności.

Samochód na zewnątrz imponuje linią nadwozia, styliści dopracowali każdy szczegół. Filigranowe wloty powietrza w połączeniu z lampami przednimi podkreślają szeroki rozstaw kół auta. Podwójne okrągłe reflektory z pierścieniami świetlnymi wykonane zostały w technologii diodowej. Uwagę wzbudza również tył auta. Wyraziście wymodelowany zderzak tylny ma dwie poziome linie. Całości dopełniają szeroko rozstawione lampy tylne. Dzięki nim BMW serii 3 Touring można rozpoznać od razu, również w nocy.

family car

Wnętrze auta oferuje wiele praktycznych schowków. Jest obszerne, a deska rozdzielcza przejrzysta i funkcjonalna. W środku auta dominuje elegancja i dynamika. Liczne chromowane elementy oraz błyszczące czarne powierzchnie podkreślają wysoką jakość wykończenia. Kokpit jest przy tym, jak przystało na BMW, konsekwentnie zorientowany na kierowcę. Każde wyzwanie w zakresie ergonomii zostało tu rozwiązane bardzo starannie. Najlepszy przykład to wolnostojący monitor pokładowy o przekątnej 8,8 cala opcjonalnego systemu nawigacyjnego Professional, który doskonale prezentuje się nad konsolą środkową. Jest na niej również uchwyt na dwa napoje. Można go zakryć roletą, tworząc dodatkową półeczkę na drobne przedmioty. Poza tym jest wiele innych ciakwych detali, które łączą w sobie sportowy charakter i wszechstronność.

panoramiczny szklany dach

Szklany dach panoramiczny rewelacyjnie wygląda i wpuszcza mnóstwo światła do wnętrza, nadając mu niezwykle przestronny i otwarty klimat. A gdy słońce świeci zbyt intensywnie, można po prostu elektrycznie, płynnie zasunąć roletę przeciwsłoneczną. Dzięki funkcji przesuwania i podnoszenia z przodu, szklany dach panoramiczny daje dodatkową możliwość wentylacji wnętrza. Przy ustawieniu dachu w pozycji wentylacyjnej roleta cofa się automatycznie. Zintegrowany wiatrochron zapewnia kierowcy komfortową ochronę przed wiatrem nawet przy otwartym dachu.

bmw 3 touring

BMW serii 3 Touring to również zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Pakiet inteligentnych rozwiązań w każdym modelu minimalizuje ryzyko wypadku i zapewnia poczucia maksymalnego bezpieczeństwa. Wysokowytrzymałe, obszerne struktury nośne oraz inteligentne zastosowanie stali o wysokiej wytrzymałości zapewniają przy niewielkiej masie maksymalną stabilność kabiny pasażerskiej.
Energia zderzenia transmitowana jest przez inne strefy karoserii wokół kabiny: grupę podłogową, ramy boczne, grodź czołową oraz dach i pochłaniana przez strefy zgniotu w przedniej i tylnej części auta. W przypadku kolizji bocznej ochronę stanowią wzmocniona struktura słupków B i progów, wysokowytrzymałe wzmocnienia boczne w drzwiach i stabilne wsporniki foteli.
Z przodu znajdują się wiele zabezpieczeń chroniących pieszych. Pomiędzy mocowaniem i poszyciem zderzaka znajduje się element pochłaniający uderzenia ograniczający obrażenia w przypadku uderzenia w nogi. Maska silnika wyposażona jest też w element odkształcalny, który przejmuje energię uderzenia, służąc jako strefa zgniotu.

rodzinne bmw

Funkcjonalność. Bagażnik BMW serii 3 Touring jest idealnie przygotowany do wszelkich zadań, od transportu niewielkich przedmiotów po duży bagaż. Już przy wyprostowanym oparciu kanapy tylnej pojemność bagażnika wynosi 495 l. Jeśli ją całkiem złożyć, pojemność bagażnika rośnie do imponujących 1500 l. W połączeniu ze standardowym systemem załadunkowym oparcie kanapy tylnej dzielone jest w stosunku 40:20:40. Umożliwia ono dopasowanie konfiguracji siedzeń i przestrzeni bagażowej odpowiednio do potrzeb. Środkowy segment i segment po stronie pasażera można składać pojedynczo. Segment po stronie kierowcy składa się razem ze środkowym. Daje to BMW serii 3 Touring bardzo wszechstronne możliwości przewozowe. Z tyłu można na przykład wygodnie zmieścić dwie osoby, a jednocześnie długie przedmioty, takie jak torby na narty i deski snowboardowe. Oprócz tego BMW serii 3 Touring jako jedyny samochód w tym segmencie wyposażony jest w oddzielnie otwieraną tylną szybę, która znacznie ułatwia załadunek bagażu.

auto na zakupy

Wspomaganie kierowcy w czasie jazdy zapewnia szereg rozwiązań, przygotowanych przez inżynierów BMW. Warto wymienić najważniejsze z nich:

System asystujący kierowcy obejmuje działające na bazie kamery ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu, ostrzeganie przed kolizją oraz ostrzeganie przed pieszymi z miejską funkcją hamowania.

Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go, obejmujący radarowy system ostrzegania przed kolizją z funkcją hamowania, poprawia komfort i bezpieczeństwo jazdy w korkach. System utrzymuje prędkość ustawioną przez kierowcę, a także kontroluje odległość do pojazdu poprzedzającego. Pojazd przyspiesza i zwalnia w zależności od sytuacji oraz utrzymuje ustaloną odległość do poprzedzającego samochodu nawet w powolnym ruchu ulicznym – aż do pełnego zatrzymania w korku.

bmw 3 touring

Pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head Up prezentuje informacje istotne podczas jazdy w bezpośrednim polu widzenia kierowcy, nie rozpraszając jego skupienia na drodze. Wyświetla między innymi aktualną prędkość i – w zależności od wyposażenia – wskazówki systemu nawigacyjnego, informacje Speed Limit Info ze wskazaniem zakazu wyprzedzania, listy telefonu i multimediów oraz informacje i ostrzeżenia systemów wspomagających kierowcę.

Na koniec – BMW serii 3 Touring wyposażona jest opcjonalnie w inteligentne systemy ułatwiające parkowanie i wyjazd z parkingów. Pomocnicze funkcje, taki jak kamera cofania, asystent parkowania i Surround View, zapewniają komfort podczas każdego parkowania – szczególnie w sytuacjach złej widoczności i przy niewielkiej ilości miejsca.

wycieczki krajoznawcze

kombi dla rodziny