Targi Slow Fashion #10 – Wrocławska Jesień

idea slow

Targi Slow Fashion Wrocław

Już 14 i 15 października odbędzie się jubileuszowa edycja wydarzenia prezentującego polskich twórców mody autorskiej. Targi Slow Fashion drugi rok z rzędu odbędą się we wrocławskiej Hali Stulecia. Hasłem przewodnim imprezy jest #KupujLepszeUbrania.

Ambasadorką kolejnych dwóch wydarzeń została Olga Frycz. Aktorka dołącza do grona gwiazd wspierających polską modę autorską oraz wybierających ideą Slow Life. Poprzednio były to: aktorka telewizyjna i teatralna Ada Fijał, wokalistka i autorka tekstów Natalia Przybysz oraz dziennikarka Chillizet i Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka z mamą Ewą Drzewiecką.

Targi Slow

Targi Slow Fashion to ponad 200 wystawców z całej Polski, którzy zaprezentują premierowe kolekcje na jesień i zimę 2017/2018. Wydarzenie zostanie podzielone na strefy: Premium, Casual, Street, Elegance oraz Kids. Po raz pierwszy we Wrocławiu powstanie również Strefa Męska – przestrzeń dedykowana dla Panów, którzy w jednym miejscu znajdą ubrania, akcesoria, dodatki i usługi. ‘Slow’ to również powrót do natury, więc nie zabraknie strefy Ciało z naturalnymi kosmetykami z lokalnych manufaktur oraz bezpłatnymi usługami. Na targach Slow Fashion nie zabraknie atrakcji Placu Zabaw i Kreatywności, którą przygotowuje Fundacja Cząstka Ciebie. To tu rodzice z dziećmi znajdą inspirujące warsztaty, książki czy ubrania i akcesoria dla najmłodszych.

strefa dzieci

Dla osób, które same chcą poczuć się jak twórcy organizatorzy przygotowują strefę #Warsztatownia. To tu odwiedzający poznają działanie maszyn do szycia Juki, na których będą mogli stworzyć wygodny worek. Co więcej mogą w tym celu wykorzystać tekstylia, których już nie potrzebują. Do tego odbędą się zajęcia z wicia wianków z lokalną pracownią G.Las. Po raz drugi odbędą się również warsztaty sitodruku z Panato.

lifestyle

Idea ‘slow’ to też zwrócenie uwagi na człowieka, jego godziwe wynagrodzenie i poszanowanie praw pracowniczych. Dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na ten temat i wesprzeć organizacje dbające o te kwestie będą czekać wolontariusze z Fundacji La Strada oraz z Fashion Revolution Poland. Targi Slow Fashion od początku wspierają inicjatywy, które działają na rzecz świadomości procesów w branży modowej.

idea slow

To wszystko już 14 i 15 października we wrocławskiej Hali Stulecia. Organizatorzy zachęcają do poznania polskich projektantów oraz idei Slow Fashion. Wszystko w zgodzie z mottem targów: #KupujLepszeUbrania

Targi Slow Fashion #10 – Wrocławska Jesień

Kiedy: 14 i 15 października 2017 r.
Gdzie: Hala Stulecia (ul. Wystawowa 1)
Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00

Wstęp na wydarzenie: 10 PLN / 2 dni, dzieci i młodzież do lat 12 wstęp bezpłatny.

polscy projektanci