Stylowe podróżowanie – rodzinny SUV à la française

family peugeot

peugeot 5008

Po testach nowych SUVów od Citroena, które sprawiły nam dużo frajdy podczas rodzinnych wypadów za miasto, przyszła kolej na siostrzaną markę Peugeot i jej najnowszy rodzinny model – 7-miejscowy 5008 GT.

Samochód już od pierwszego kontaktu wzrokowego przykuwa uwagę dzięki eleganckiej sylwetce. Projektantom udało się zaprojektować bryłę nadwozia, która pomimo podążania w charakterystycznym kierunku modeli SUV’a, wciąż przypomina nam o pierwszej, bardzo udanej wersji 5008, czyli nadwoziu minivana.

Nową linię idealnie stara się podkreślać paleta dedykowanych lakierów – z widocznym na zdjęciu kolorem ‚Zielony Emerald’, który według nas jest wyborem numer jeden. Brawa należą się również Peugeotowi za dodatki stylistyczne, które dawkowane są z umiarem i wysmakowaniem.

rodzinny suv

 

Kiedy już nacieszyliśmy się stylistyką, czas na krótki przegląd praktyczny. Model oferuje przestronne wnętrze, które po rozłożeniu dodatkowych dwóch foteli w przestrzeni bagażowej, jest w stanie przyjąć na pokład 7 osób. Bez problemu możemy więc przewieść kilkoro dzieci na trening sportowy czy piknik za miastem lub zabrać babcię i dziadka na wspólną rodzinną wycieczkę.

Jeżeli podróżujemy mniejszą ilością osób, fotele w bagażniku pozostają złożone, a przestrzeń możemy wypełnić zakupami, walizkami czy sprzętem sportowym – wedle potrzeb.

Przestronności autu dodaje również panoramiczny dach, który gwarantuje wspaniałe doznania i widoki, zwłaszcza dla osób podróżujących na tylnych siedzeniach.

 

minivan rodzinny

 

Kokpit i kierownica z jej owalnym kształtem na pierwszy rzut oka wyglądają trochę futurystycznie, jednak już po przejechaniu pierwszych kilometrów świetnie sprawdzają się użytkowo, dając dużą pewność kierowcy w prowadzeniu auta i obsłudze jego systemów.

Wygodna pozycja za kierownicą, dobra widoczność na zewnątrz oraz wysoki komfort jazdy – zarówno jeżeli chodzi o fotele jak i zawieszenie Peugeota – nie da się przecenić tych właściwości, zwłaszcza jeżeli podróżujemy na długie dystanse. Jakość materiałów użytych do produkcji wnętrza również cieszy oko i utwierdza nas w przekonaniu, że nowy Peugeot to dobry wybór.

Do dyspozycji kierowcy jest szereg systemów wspomagających jazdę oraz majacych na celu poprawę bezpieczeństwa podróżnych – nie będziemy ich szczegółowo opisywać – wierzymy, że nasza fotorelacja i zdjęcia modelu zachęcą wszystkich, którzy rozważają kupno nowego nowoczesnego auta rodzinnego do kliknięcia w link producenta (zamieszczony na dole naszego materiału) i zapoznania się z informacjami bezpośrednio na stronach Peugeot. Chociaż dużo lepszym rozwiązaniem będzie wizyta w salonie i obejrzenie modelu na żywo:-)

 

rodzinny weekend

 

family car

 

family suv

 

dizajn użytkowy

 

family minivan

 

family peugeot

 

suv peugeot 5008