Sposób na Aktywną Zimę: AVE/PARK – skatepark & szkoła hulajnogi pod dachem!

avepark

Jak duże znaczenie ma sport i aktywność fizyczna w życiu dziecka? Ogromne, nie trzeba o tym nikogo przekonywać, zwłaszcza kiedy obserwujemy nasze dzieciaki coraz bardziej pochłonięte elektronicznym światem gier i rozrywek mulitmedialnych… I chociaż każdy rodzic stara się dzisiaj zaszczepić sportowe pasje i nawyki swojemu dziecku, to w zderzeniu z jesienno-zimową pogodą często musi się nieźle natrudzić, żeby znaleźć atrakcyjne zajęcie, które nie okaże się jednorazową próbą / przygodą.

My znaleźliśmy miejsce, które zdaje się być świetną alternatywą na zimową aurę. Przy odrobinie szczęścia – jeżeli dziecko złapie bakcyla – może będziemy mogli zapomnieć przez najbliższe miesiące o żmudnym poszukiwaniu kolejnych atrakcji…?

AVE/PARK – skatepark pod dachem.

Bmx, hulajnoga, deskorolka, rolki – atrybuty dzieciństwa z przeplatającą się popularnością jednych wzgledem drugich…Można by stwierdzić nic odkrywczego… Ale właśnie na tym zbudowana została oferta, a właściwie filozofia AVE/PARK – skateparku z prawdziwego zdarzenia, z kompleksową ofertą usług, dzięki którym nie tylko osoby korzystające, ale również towarzyszące – bez względu na wiek – znajdą tutaj coś dla siebie!

avepark

Skatepark ma powierzchnię blisko 2000m2. Został zaprojektowany przy współpracy z TechRamps – firmą, która ma doświadczenie w dostarczaniu bardzo pomysłowych, ale również bezpiecznych dla użytkowników rozwiązań dla tego typu miejsc.

Obiekt zasadniczo składa się z dwóch dużych hal, zabudowanych wieloma połączonymi ze sobą przeszkodami – przy czym w hali pierwszej znajdziemy głównie tzw. przeszkody streetowe, a w drugiej – parkowe. Na zdjęciach prezentujemy wybrane z nich:

jump box skatepark

JUMP BOX. Idealny do nauki nowych tricków oraz szlifowania swoich umiejętności.

skatepark funbox

FUNBOX. Prawdziwa gratka dla streetowców – dwa boksy i długa rurka!

skatepark rezi quarter

REZI QUARTER. Idealna przeszkoda do nauki tricków.

 

 

 

 

 

 

 

dzieci w skateparku

Na miłośników akrobacji – prócz boxów, ramp – czeka dodatkowa atrakcja – basen wypełniony gąbkami. Tutaj można bezpiecznie wylądować po wykonanym tricku w powietrzu. Bywa, że jest on również wykorzystywany do innych celów – jak zabawa w berka – na przykład podczas organizacji imprez urodzinowych…

basen z gąbkami

AVE/PARK poza dostarczaniem przestrzeni do akrobacji, prowadzi również treningi i szkółkę dla dzieci i młodzieży z jazdy na hulajnodze czy bmx. W dedykowanej do tego sali, trenerzy wprowadzają początkujących zawodników w arkana tego sportu, kładąc duży nacisk na bezpieczeństwo, zasady postępowania na torze, ale również np. odpowiednią rozgrzewkę przed rozpoczęciem aktywności.

mini skatepark

szkółka hulajnogi

 

jazda na bmxaktywna zima

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy zadbali również o przestrzenie dla rodziców/opiekunów, w czasie gdy ich podpopieczni będą szlifować umiejętności. I tak do dyspozycji gości jest kawiarnia, serwująca ciepłe i zimne napoje oraz przekąski, a na ceniących spokój czeka pokój ciszy. Dla najmłodszych wydzielona została strefa malucha.

pokój ciszy

strefa malucha

 

 

 

 

 

Jeżeli jednak postanowicie spędzić czas równie aktywnie jak wasze dzieci – macie do dyspozycji małą strefę fitness oraz … tzw. fingerpark.

strefa fitness

fingerpark

 

 

 

 

 

 

Ci, którzy nie rozstają się ze smartfonem i aplikacjami mogą być również spokojni. W obu halach zostało zainstalowanych kilkanaście stanowisk!, gdzie można podładować telefon lub laptopa, jednocześnie mając doskonały wgląd na to, co się dzieje na torach przeszkód!

Urodziny na sportowo!

Skatepark może być też doskonałym miejscem na organizację imprez okolicznościowych. W razie potrzeby mini park, który posiada całkiem sporą antresolę, zmienia się w salę urodzinową, która może pomieścić kilkanaście osób. Podczas takiej imprezy uczestnicy moga oczywiście korzystać z całego skateparku.

sala urodzinowa warszawa

urodziny w skateparku

 

 

 

 

 

 

W takim miejscu nie może zabraknąć zaplecza technicznego, jeżeli chodzi o sprzęt i serwis. Nie inaczej jest w AVE/PARK.

Na terenie skateparku działają dwa sklepy: SCOOTIVE oraz AVEBMX.

SCOOTIVE to sklep stacjonarny i internetowy, w którym możecie kupić hulajnogi, części oraz akcesoria hulajnogowe. Wraz ze sklepem działa również serwis, przed którym nie ma zadań niemożliwych!

scootive

AveBmx specjalizuje się w rowerach BMX. Można tutaj zakupić kompletny nowy rower, jak również wszelkie części/akcesoria do bmx. Przy sklepie, podobnie jak w przypadku SCOOTIVE, działa serwis sprzętu.

sklep bmx

Prócz sprzętu do jazdy sklepy oferują: odzież, kaski, ochraniacze, a przede wszystkim fachowe doradztwo, za którym kryje się kilka lat doświadczeń oraz pasji, bo większość personelu to zagorzali bywalcy skateparków!

 

AVE/PARK znajduje się w południowo-zachodniej części Warszawy, jest dobrze skomunikowany z centrum miasta, obwodnicą południową, a więc również trasami wylotywymi do Autostrady A2 i trasy S8. Jest czynny 7 dni w tygodniu.

Wszelkie informacje, w tym: jak zarezerwować termin, wskazówki dojazdu, fachowe porady, znajdziecie po kliknięciu w poniższy link: AVE/PARK.