Rodzinne podróżowanie premium

bmw 5 touring

bmw 5 touring

Coraz większa sieć autostrad i dróg szybkiego ruchu w Polsce sprzyja weekendowemu podróżowaniu do miejsc i zakątków, które jeszcze kilka lat temu wydawały się nieosiągalne – z perspektywy czasu jaki rodzina musiałaby spędzić w aucie, żeby: dotrzeć na miejsce, zdążyć odpocząć i wrócić z zapasem sił… Dzisiaj to już nie problem – jest nie tylko krócej, ale również bezpieczniej i w o wiele bardziej komfortowych warunkach.

O odpowiednie warunki podróżowania dbają również, a może przede wszystkim producenci aut – dostarczając coraz to nowych modeli oraz rozwiązań technicznych, w które te modele wyposażają.

Wiosenny weekend mieliśmy okazję spędzić z modelem BMW 5 Touring. Słowo: touring z angielskiego w dosłownym tłumaczeniu to: turystyczny, krajoznawczy. Auto oznaczone takim przymiotnikiem powinno więc nadawać się doskonale na wypady za miasto…

rodzinne bmw

Czy takie jest rzeczywiscie BMW 5 Touring?

Przedstawiamy 10 argumentów ZA:

1. Przestrzeń – rodzina w modelu 2 + 2 może podróżować autem w komfortowych warunkach, mając wystarczającą ilość miejsca w kabinie pasażerskiej oraz na bagaż. Ilość podręcznych schowków to gwarancja, że dobrze „zorganizujemy się” w czasie podróży i wszystko co potrzebne, będziemy mieli pod ręką.

2. Stylistyka – skoro lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami, dlaczego nie mielibyśmy pięknie podróżować? Nowe BMW swoją linią, detalami stylistycznymi przykuwa uwagę. Każdy element jest dopracowany i stanowi o stylu auta. Model w wersji M „usportawia” i tak już dynamicznie prezentującą się sylwetkę.

3. Personalizacja – BMW oferuje możliwość zmiany kolorystyki oświetlenia wnętrza na taką, która jest najbliższa pasażerom na pokładzie – podczas dłuższych podróży, zwłaszcza w przypadku najmłodszych, zmiana kolorów może  urozmaicić dłużącą się podróż 🙂

4. Nawigacja i wsparcie kierowcy w czasie jazdy – model jest wyposażony w najnowsze rozwiązania techniczne. Nam szczególnie przypadł do gustu nowy head up display (czyli wyświetlacz na szybie), który został rozbudowany w porównaniu do poprzedniej wersji o ilość dostępnych komunikatów i pozwala sterować np. radiem – bez konieczności odrywania oczu od drogi. BMW dopracowało również system utrzymywania auta w pasie jezdni, a aktywny tempomat sprawia, że na autostradzie, przy średnim natężeniu ruchu, kierowca może całkowicie zdać się na komputer pokładowy, jedynie asystując mu podczas jazdy.

rodzinne kombi

5. Multimedia – ilość komunikatów, jaką BMW jest w stanie wyswietlać na centralnym ekranie – obsługując jednocześnie komputer pokładowy jak i podłączone urządzenia peryferyjne jest imponująca. Sterowanie jest intuicyjne – zarówno z perspektywy kierowcy, jak i siedzącego obok pasażera.

6. Komfort – świetne zawieszenie, dobre wyciszenie wnętrza oraz jakość dźwięku z systemów multimedialnych powodują, że z łatwością odcinamy się od odgłosów dochodzących z zewnątrz. Wygodne, wyprofilowane skórzane fotele – z opcją regulacji z przodu w kilku płaszczyznach to gwarancja idealnego dopasowania pod każdą sylwetkę.

7. Zasięg auta – BMW może pokonać dystans ponad tysiąca kilometrów, zanim wyświetli się komunikat, że musimy uzupełnić paliwo. To również zasługa efektywnego działania systemów odzyskiwania energii – których marka jest prekursorem.

8. Inżynierowie BMW dbają nie tylko o pasażerów auta, ale również o środowisko, czyste powietrze i przestrzeganie surowych norm emisji spalin. My chętnie używaliśmy trybu jazdy ECO, który uruchomia się jednym ruchem pokrętła i który umożliwia jeszcze bardziej ekologiczną jazdę, jednocześnie zapewniając dobre osiągi.

9. Otwierana osobno szyba w klapie bagażnika – to rozwiązanie sprawdzi się w czasie podróży, kiedy potrzebujemy sięgnąć do bagażnika po jakiś drobiazg, lub wrzucić do środka drobne przedmioty – bez potrzeby otwierania klapy głównej, zwłaszcza, kiedy przestrzeń bagażowa jest mocno zapełniona.

10. Parkowanie za pomocą pilota – BMW posiada funkcję zdalnego parkowania auta, bez potrzeby wsiadania do pojazdu. Jest to przydatne np. w sytuacji kiedy dysponujemy małą przestrzenią parkingową i trudno byłoby nam opuścić samochód po zaparkowaniu. Auto możemy uruchomić pilotem, a następnie pokierować nim we wskazane miejsce. Brzmi to ciągle dość futurystycznie, ale BMW 5 Touring to rzeczywiście potrafi, sprawdziliśmy:-)

lifestyle car

Podsumowując – BMW 5 Touring to model turystyczny, ale świetnie się sprawdzi również w przestrzeni miejskiej – bo auto rodzinne to przede wszystkim auto uniwersalne!

Więcej na:

5-series/touring

rodzinny weekend