Rodzinne kombi nie musi być nudne

luksusowe kombi

rodzinny mercedes

Z hasłem „auta rodzinne” zwykle kojarzą nam się modele kombi. Tak było od zawsze, później pojawiły się modele SUV, które na dobre zmieniły „krajobraz motoryzacyjny”. Jednak nawet im nie udało się wyprzeć z rynku popularnych kombiaków. Obie kategorie mają swoich zwolenników i trudno sobie wyobrazić, że któraś z liczących się marek motoryzacyjnych zaryzykowałaby „wyrzucenie” z portfolio modeli, które dla dużej grupy konsumentów były i są pierwszym praktycznym wyborem…

Jednak oczekiwania konsumentów na przestrzeni ostatnich lat zmieniły się diametralnie. Oczywiście względy praktyczne w przypadku aut kombi nadal pozostały kluczowym kryterium wyboru, ale koncerny motoryzacyjne zdały obie sprawę, że muszą zaoferować swoim potencjalnym klientom znacznie więcej niż tylko duży pakowny samochód z łatwym dostępem do przestrzeni bagażowej i napędem na cztery koła…

Dizajnerzy stanęli przed trudnym zadaniem – jak z nienaturalnie długiego auta zrobić model o smukłej, zwinnej sylwetce, najlepiej o lekko sportowych cechach – jednocześnie nie pozbawiając go właściwości użytkowych?

rodzinne kombi

Takie auto udało się stworzyć projektantom Mercedesa. Klasa C Kombi to samochód, którego stylistyka utwierdza nas w przekonaniu, że kombi nie musi być nudne.

Przód i tył auta prezentują właściwości modelu o zacięciu sportowym. Stylistyczne detale w postaci dużych wlotów powietrza z przodu oraz charakterystycznej atrapy z logo Mercedesa nadają stylu i klasy, ale też zwinności.

family car

Tył auta z wyprofilowaną klapą bagażnika, estetycznymi spojlerami wokół szyby i chromowanymi detalami również daleki jest od tradycyjnie postrzeganego kombi.

Wreszcie boczna, wznosząca się ku tyłowi linia nadwozia z mocnym przetłoczeniem karoserii i eksponowanymi dużymi obręczami kół to sposób, żeby nadać lekkości i dynamiki temu modelowi.

Całości dopełnia kolor – w prezentowanej wersji: metaliczna szarość selenitu – żywo reagujacy na otoczenie, naszym zdaniem – wybór numer jeden dla Mercedesa C Kombi!

dizajn użytkowydziecko w aucie

 

 

 

 

 

 

Doświadczanie pozytywnych wrażeń kontynuujemy we wnętrzu auta. Stonowana czerwień skórzanej tapiecerki w połączeniu z panoramicznym dachem przenosi nas w inny wymiar. Przestronna kabina pasażerska z dopracowanymi detalami wykończenia oraz bardzo funkcjonalny i przyjazny układ całego kokpitu zadowoli najbardziej wybrednych użytkowników. Personalizacja kolorów oświetlenia wnętrza daje dużo radości podczas wieczornego podróżowania. Układ ekranów i funkcji podróżnych – w tym doskonała asysta systemów pokładowych, wspomagających kierowcę – to już znak firmowy Mercedesa. Dobre wyciszenie wnętrza, komfortowe zawieszenie – wraz z doskonałej jakości dźwiękiem wydobywającym się z głośników nastraja do dalekich rodzinnych podróży.

rodzinny weekend

Ale skoro mowa o kombi – to nie możemy pominąć przestrzeni ładunkowej… Bagażnik może pomieścić blisko 500 litrów – co to oznacza? Średnia walizka to 60-80 litrów – bez problemu załadujemy więc 4 walizki – po jednej dla każdego pasażera przy 4-osobowej rodzinie – i jeszcze pozostanie całkiem sporo miejsca na różne drobiazgi. Warto docenić też niski próg załadunku w Mercedesie, elektrycznie unoszona klapa bagażnika to już właściwie standard.

luksusowe kombi

 

rodzina w aucie

 

Podsumowując – Mercedes C Kombi – to świetny wybór dla 4-osobowej rodziny, której zależy na cechach użytkowych auta, ale również na nowoczesnej stylistyce i doskonałej jakości. Auto świetnie sprawdzi się podczas weekendowych wypadów poza miasto (nowoczesny silnik Diesla pozwala przejechać ponad 800 kilometrów na jednym baku paliwa), ale również w codziennym miejskim użytkowaniu – w drodze do szkoły, na zakupy czy do biura.

niemieckie wzornictwo

Więcej na: mercedes-benz-cars/models/c-class