Programowanie i nowe technologie dla dzieci z Kids Code Fun.

kids code fun

kids code fun

Co, zrobić jeżeli nasze dziecko spędza zbyt wiele godzin przed komputerem lub tabletem? Ograniczenie dostępu wydaje się być najprostszym rozwiązaniem… ale czy nie ma lepszych sposobów? Zwłaszcza, że kilka najbliższych miesięcy pogodowo nie będzie raczej rozpieszczać, a więc alternatywny scenariusz spędzania wielu godzin na świeżym powietrzu raczej się nie sprawdzi…

A może warto pogodzić się z „nieuchronnym technologicznym stylem życia” i znaleźć złoty środek? Na przykład – zamiast cichej akceptacji na spędzanie czasu dziecka z przeróżnymi grami i aplikacjami, na które nie mamy do końca kontroli – posadzić je po drugiej stronie – i nauczyć gry i aplikacje programować? i w ten sposób małymi krokami wprowadzać je w świat, który je otacza i będzie otaczał coraz mocniej – ale od strony jego kreacji, a nie konsumpcji:-)

programowanie dla dzieci

Takie rozwiązania podsuwa szkoła programowania i nowych technologii Kids Code Fun, która otwiera świat programowania dla dzieci w wieku już od 5 lat wzwyż!

Kids Code Fun już od kilku lat działa na polskim rynku – wcześniej w Warszawie, a obecnie również w Poznaniu. To kilkuletnie doświadczenie pozwoliło szkole na stworzenie optymalnej serii kursów i szkoleń z programowania.

To co najistotniejsze – szkoła stara się poszerzać horyzonty i pokazywać, że świat nowych technologii można zgłębiać w ciekawy, rozwijający sposób, znajdując dla siebie odpowiednią dziedzinę i drogę, pracując w grupie i dobrze się przy tym bawiąc.

W Warszawie zajęcia semestralne prowadzone są na Politechnice Warszawskiej w nowoczesnym budynku Matematyki i Nauk Informatycznych. Kursy prowadzą dzieci przez wszystkie poziomy zaawansowania – od pierwszych prostych projektów z programowaniem, do rozbudowanych kreatywnych gier. Na zajęciach wykorzystywane są autorskie metody edukacyjne oparte na praktykach Harvard University. Aktywności przy komputerze przeplatane są z interaktywnymi ćwiczeniami w grupie, by lepiej zrozumieć temat i uczyć się zasad współpracy. Szkoła pracuje z nowoczesnym oprogramowaniem i sprzętem pomocniczym – silnikami Unity czy systemami Arduino.

Przykładowe kursy:

Scratch Beginner (8 – 12 lat), Scratch Master (8 – 12 lat), Scratch Champion + Design Thinking (9 – 12 lat), 3D Design Robotów + Arduino (10-13 lat), Game Makers – Unity Beginner (11 – 14 lat) , Grafika Beginner (10 – 13 lat),  Python Programowanie Gier (13-16 lat).

Pełną ofertę kursów wraz z opisem można znaleźć na stronie: www.kidscodefun.com/zajecia/warszawa/

gry komputerowe
 W Poznaniu zajęcia są prowadzone na Collegium Da Vinci. Dostępne kursy:

PIERWSZA WYPRAWA (5-7 lat) Scratch Jr

Scratch Jr to pierwszy krok w świat programowania! Jak rozmawiać z maszynami i robotami? Czego jest więcej na świecie – telefonów komórkowych czy ludzi? I kto to właściwie jest programista? Na zajęciach najmłodsze dzieci zgłębiają świat cyfrowych technologii. Za pomocą ćwiczeń i zabaw są wprowadzane w podstawowe pojęcia związane z programowaniem. Dzięki aplikacji Scratch Jr na tablet, tworzą pierwsze proste animacje.

MŁODZI ODKRYWCY (8-12 lat) Scratch Beginner

Zajęcia z podstaw programowania w Scratch’u o kosmicznej tematyce. Dzieci uczą się logicznego i algorytmicznego myślenia, ćwiczą umiejętność rozwiązywania problemów i pracy w zespole. Zgłębiają tajniki pojęć programistycznych z pomocą tabletów i ćwiczeń interaktywnych. Tworzą gry i animacje związane z podróżami w dalekie światy.

Pełną ofertę kursów wraz z opisem można na stronie: www.kidscodefun.com/zajecia/poznan/

edukacja komputerowa

Kids Code Fun współpracuje z przedszkolami i szkołami, a projekty realizuje przy współpracy z takimi firmami jak Google, Microsoft, Skriware lub Wonder Polska. Wspiera Ministerstwo Cyfryzacji i chętnie angażuje się w projekty edukacyjne, jak np. Very Senior Developers z firmą IGT Poland.