PREZENTOWNIK 2017

PREZENTOWNIK GWIAZDKOWY

 

Czas najwyższy wspomóc Świętego Mikołąja i wybrać prezenty dla najmłodszych! Przedstawiamy nasze propozycje.

PREZENTOWNIK GWIAZDKOWY

Czym się sugerowaliśmy dokonując wyboru w tym roku?

1) rodzinnym spędzaniem czasu – stąd w naszych propozycjach sporo gier i zabaw dla całej rodziny

2) rozwijaniem umiejętności kreatywnego myślenia z odrobiną edukacji  – wiadomo, że najłatwiej „przemycać” naukę przez zabawę

3) nowościami na rynku zabawek i produktów edukacyjnych/lifestyle

4) oceną ekspertów (ponad połowa z przedstawionych propozycji otrzymała tytuł Zabawki Roku 2017 – najbardziej prestiżowego konkursu w Polsce organizowanego przez portal Zabawkowicz.pl)

5) oczywiście ładnym wzornictwem i wysoką jakością wykonania.

 

Oto nasze typu na Gwiazdkę 2017:

 

1. Zegarki FlikFlak (kategorie wiekowa: 3+,5+, 7+)

prezent dla dzieckaFlik i Flak to imiona dwóch wskazówek zegarków Flik Flak. Są głównymi postaciami podczas nauki i pomagają dzieciom już od trzeciego flikflakroku życia w zrozumieniu tarczy zegara.

Zegarki Flik Flak posiadają wyraźne tarcze z wysokim kontrastem kolorów. Na zegarkach wypisane są oznaczenia pełnych godzin i minut w odstępach co 5 minut, pozostałe minuty między nimi zaznaczone są małymi kropkami.

Zegarki Flik Flak są dostosowane dla dzieci z trzech głównych grup wiekowych.

Od 3 roku życia: Flik Flak Story Time. Zegarki z tej kolekcji zostały stworzone dla dzieci, które po raz pierwszy noszą zegarek na ręce.

Od 5 roku życia: Flik Flak Friends & Heroes. Są to zegarki dla dzieci, które uczą się odczytywać godzinę. Kolorowe i zabawne zegarki Flik Flak sprawiają, że nauka jest przyjemna i zabawna.

Od 7 roku życia: Flik Flak Power Time – dzieci w wieku szkolnym mają mnóstwo zajęć. Flik Flak Power Time to kolekcja modnych zegarków, które pozwolą im kontrolować czas w ciekawy sposób.

sklep online

 

2. Movi Mistrz Zabawy (wiek: 3 – 6 lat) – Zabawka Roku 2017

 

robot moviDzięki możliwości ruchu w każdym kierunku Movi Mistrz Zabawy zachęca dzieci do aktywnej zabawy, ucząc je jednocześnie postępowania zgodnie z instrukcjami, myślenia oraz rozwiązywania problemów, wspomagając przy tym rozwój zdolności ruchowej!

3 ekscytujące tryby gry i 6 gier do wyboru. Movi zachęca dzieci do myślenia, zadając im pytania wymagające umiejętności krytycznego myślenia, prosząc o wykonywanie poleceń w ramach zabawnej gry lub zapraszając do zwariowanego tańca i demonstrując, jak się poruszać.

  • 3 sposoby zabawy! Zabawy z alfabetem, Ruchy i kształty, Nauka i zabawa.
  • Movi Mistrz Zabawy jest wszędobylski – ma możliwość ruchu w każdym kierunku!
  • Podświetlane przyciski na głowie robota zachęcają do gry
  • Zmiana mimiki robota Movi podczas zabawy – ponad 60 różnych minek!
  • Nauka postępowania zgodnie z instrukcjami, krytycznego myślenia i jednoczesna zachęta do ruchu i aktywności.
3. Cortex – gra, dzięki której gimnastykujesz umysł (kategoria wiekowa: 8+) – Zabawka Roku 2017
„Cortex” od marki REBEL stanowi świetne narzędzie do nauki poprzez zabawę – w ferworze walki zupełnie nie czujemy, że intensywnie trenujemy umysł, a element cortex rebelzręcznościowy czyni zabawę atrakcyjną dla wszystkich uczestników.
Szybka gra rozwijająca rozmaite funkcje mózgu: spostrzegawczość, pamięć, refleks i logiczne myślenie. Gdy na stole ląduje karta z zadaniem, gracz, który pierwszy je rozwiąże, zakrywa kartę ręką i podaje odpowiedź. Łamigłówki mogą być różne: labirynty, puzzle, zapamiętywanki, poszukiwanie par itp. Czasem nawet trafi się karta, którą trzeba będzie rozpoznać wyłącznie poprzez dotyk, z zamkniętymi oczami analizując jej fakturę.
Dzięki dynamicznemu sposobowi prowadzenia rozgrywki, „Cortex” jest bardzo atrakcyjny dla uczestników w każdym wieku – przy nim nie ma miejsca na nudę czy przestoje w grze, a zróżnicowany poziom zadań sprawia, że wszyscy gracze mają równie szanse na zwycięstwo.

 

4. XXL Magic Box (kategoria wiekowa: 7+)

xxl magic boxZOSTAŃ WIELKIM ILUZJONISTĄ!

Duże pudełko pełne sztuczek. Karty, kulki, króliki, sznur, kubek i wiele innych „magicznych” akcesoriów. Do tego opis wykonania ponad 50 trików o różnym stopniu trudności. Idealny prezent dla stawiających swe pierwsze kroki w świecie iluzji.Producent: TACTIC

Zawartość pudełka: 3 plastikowe kubki, 4 żółte kulki, 2 pudełka z przykrywkami, 1 kostka, 1 lizak, 2 duże króliki, 4 małe króliki, 1 przykrywka pudełka z 8 otworami, 1 podstawa pudełka z 8 otworami, 1 plastikowy krążek, 8 plastikowych gwoździ, 1 indyjska waza, 1 sznurek, 1 talia magicznych kart, 1 sztuczny kciuk, 1 tęczowa wstążka, 1 magiczna różdżka, książeczka z opisem trików.

 

5. Owieczka z projektorem – NOWOŚĆ (kategoria 0+)

Nocna lampka odtwarzająca głos mamy od Chicco.

Owieczka wykonana jest z miękkiej, przyjemnej w dotyku tkaniny. Towarzyszy dziecku w łagodnym i spokojnym zasypianiu. Dzięki możliwości owieczka z projektoremwgrania w zabawkę głosu mamy, dziecko zawsze czuje się bezpieczne i zaopiekowanie. Mama może nagrać zarówno fragment zaśpiewanej przez siebie piosenki, jak i uspokajające słowa skierowane bezpośrednio do dziecka. Nagrane dźwięki odtworzą się w pierwszej kolejności na dźwięk płaczu dziecka. Wbudowany sensor zawsze uruchomi zabawkę, gdy dziecko potrzebuje ukojenia.

Owieczka z projektorem to niezwykle rozbudowana zabawka – towarzysz dziecięcego snu:

– nocna lampka z automatycznie zmieniającymi się światłami

– 30 minut zróżnicowanych dźwięków i melodii

– mięciutka przytulanka z elektronicznym mechanizmem, ukrytym za przyjemnym w dotyku brzuszkiem zabawki (mechanizm można wyjąć, aby zabawkę uprać w pralce)

– do wyboru owieczka w kolorze różowym i błękitnym.

 

6. Rysowane kalambury JUNIOR (kategoria wiekowa 5+)

rysowane kalambury

 

Zabawa w kalambury doczekała się już wielu odmian. My prezentujemy grę w wersji JUNIOR.

To gra dla dzieci w każdym wieku, gdyż na kartach znajdą one nie tylko słowa, ale i obrazki.

Wygrywa zawodnik, który jako pierwszy dotrze do mety.

– Różne poziomy trudności sprawiają, że to świetna zabawa dla każdego.

– Rysowanie na specjalnej, małej tablicy suchościeralnej to czysta przyjemność.

– Teraz z nową kolorową planszą!

Producent: TACTIC

 

7. Seria interaktywnych książek z długopisem TING (kategoria wiekowa 3+, 5+, 8+) – Zabawka Roku 2017

TING to nowy sposób na czytanie, zabawę i naukę. Po przyłożeniu do kartki książki z serii Discoveria, interaktywny długopis TING za pomocą sensorating discoveria nie tylko odczyta tekst, ale i uzupełni go o ciekawe dialogi, rymowanki czy piosenki. TING aktywizuje wiele zmysłów i pobudza do twórczego myślenia.

Czytanie książek z serii Discoveria to nie tylko świetny trening dla dziecięcego umysłu, ale i okazja, aby zaktywizować kreatywność niezbędną w późniejszych etapach rozwoju. Długopis Ting to doskonały sposób na poznawanie świata poprzez czynne uczestnictwo w tekście. Cztery książeczki: „Poznaję zwierzęta w zoo”, „Fascynujący świat dinozaurów”, „Poznaję zegar” i „Jak to się nazywa po angielsku i niemiecku” skomunikowane z długopisem Ting przedstawią bajkowy świat, ożywią postacie, a także pobudzą do zabawy za pomocą gier i zagadek. Mówiący długopis i książeczki są elementem Discoverii – edukacyjnej serii Empiku, wspierającej rozwój i wprowadzającej w świat nauki. Empik planuje premierę kolejnych wydawnictw w ramach tej serii.

 

8. IceCool gra aktywizująca (kategoria wiekowa: 6+)  – Zabawka Roku 2017

Dynamiczna pstrykanka od marki REBEL, która łączy pokolenia: angażuje dzieci, które mogą biegać wokół planszy i wprawiać pingwiny w ruch, a rodzicom przypomina dawną grę w kapsle i wszelkie triki, które przy niej stosowali.

Nowoczesna, wciągająca gra angażująca całą rodzinę. Uczestnicy poruszają pionkami pingwinów jedynie za pomocą pstrykania – im celniej to zrobią, tym lepiej. Podczas gdy jeden z graczy pełni rolę goniącego, pozostali muszą jak najszybciej zebrać ryby w swoim kolorze ślizgając się między pomieszczeniami. Gdy już nauczymy się, jak wprawiać pingwiny w ruch, mamy nieskończone możliwości doskonalenia swoich umiejętności: możemy ćwiczyć celność, wysokie skoki i inne sztuczki, które zwiększą nasze szanse na zwycięstwo. Gra jest szybka, prosta, wciągająca, a ponadto angażuje uczestników ruchowo.

 

9. COOL SCIENCE – zestawy naukowe (kategoria wiekowa: 3+)  – Zabawka Roku 2017cool science

Linia Cool Science, to zabawki naukowe dla przedszkolaków, dzięki którym najmłodsi poznają świat poprzez eksperymenty!

W skład linii wchodzi 5 różnych zestawów: Wirówka, Waga, Mikroskop, Palnik Bunsena, Teleskop.

Zestawy umożliwiają zabawę w obserwację nieba oraz otaczających nas na co dzień przedmiotów, rozwijają sprawność manualną, rozbudzają dziecięcą ciekawość i zapoznają z działaniem podstawowych przedmiotów naukowych. Produkt od: TM TOYS.

 

 

10. iKNOW JUNIOR (kategoria wiekowa: 5-9 lat) – Zabawka Roku 2017

iknow juniorDzieci odpowiadają na pytania i wykonują różne zadania: od prostych rysunków, po czytanie i wiele, wiele innych. W tej unikalnej i wszechstronnej grze dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym gracze mogą prosić o wskazówki i rozwiązywać zadania wspólnie z przyjaciółmi! Gra polecana przez MENSA.

 • Zróżnicowane zadania otwierają dzieci na świat wiedzy i nauki!
 • Zawiera 300 zadań i 100 obrazkowych pytań wraz ze wskazówkami.
 • Pięknie wykonana gra z wyjątkowymi pionkami – dzieci będą zachwycone!

Zawartość: plansza, 5 pionków, 400 kart z zadaniami, zasady gry z poradnikiem dla opiekuna.

Producent: TACTIC

 

 

11. Pies Detektyw (kategoria wiekowa: 1-4 lata) – Zabawka Roku 2017 Wyróżnienie

Pies Detektyw to zabawka, która pozwala bawić się w znaną i lubianą zabawę „ciepło-zimno”! To proste! Chowasz kość, a dziecko wraz z Psem pies detektyw chiccoDetektywem ruszają na poszukiwania! Pies Detektyw sygnalizuje czy jesteście blisko, czy bardzo, bardzo daleko!

Sami kiedyś bawiliśmy się w ciepło-zimno i z uśmiechem to wspominamy. Teraz tę samą zabawę możemy zaproponować naszym dzieciom. W jeszcze bardziej atrakcyjnej wersji, razem z uroczym przyjacielem – Psem Detektywem. Znajdź ukrytą kość z pomocą najlepszego tropiciela – Psa Detektywa! Ukryj kość i zacznij poszukiwania. Możesz ją schować pod kanapą, za drzwiami lub za zasłoną. Wybierz dowolne miejsce. Czujnik ukryty w kości połączony jest z tym ukrytym w Psie Detektywie i reaguje również przy większej odległości. Zaczynamy zabawę! Zimno, zimno … Światło na czapce Psa Detektywa świeci na czerwono, co oznacza, że kość jest wciąż dość daleko. A może idziesz w złym kierunku? Ciepło, ciepło … Światło na czapce Psa Detektywa zaczyna świecić na żółto! Oznacza to, że idziesz w dobrym kierunku i kość jest bardzo blisko! Gorąco!! Bardzo ciepło! Widzisz zielone światło na czapce Psa Detektywa? Brawo! Jesteś naprawdę blisko!

Producent: CHICCO