Nowy QASHQAI – crossover do miasta i w teren

rodzinny weekend

nissan qashqai

Modelu QASHQAI nie trzeba nikomu przedstawiać. Auto osiągnęło na rynku status bestsellera i zadomowiło się na dobre na naszych drogach.

Nowy model dodatkowo przykuwa uwagę swoją atrakcyjną sylwetką i paletą kolorów. Postanowiliśmy sprawdzić, co takiego ma w sobie Nissan Qashqai i czy model ten możemy rekomendować jako auto rodzinne…

nowoczesny design

Na początku warto wspomnieć, że oryginalny model Qashqai z 2007 roku był jednym z pierwszych samochodów łączących styl 4×4 z kosztami eksploatacji modeli hatchback, i właśnie ta formuła szybko przekształciła go w bestseller. Wraz z modelem Nissana powstała nowa klasa samochodów – tzw. Crossover – w której, podążając za sukcesem Nissana, zaczęło konkurować ponad 20 rywali różnych producentów aut…

rodzinne auto

Ponieważ większość modeli kluczowych konkurentów zostało w ostatnim czasie odświeżenych, nadszedł czas, aby Nissan zrobił to samo, stąd pojawienie się nowego Qashqai w 2017 r. Nowy model to nowy styl, poprawa bezpieczeństwa, komfortu i co istotne – jasny sygnał od Nissana – że z nowym modelem i wersją wyposażenia Tekna+ marka chce zaistnieć również na rynku aut premium.

auto na wakacje

W nowym modelu jest wystarczająco dużo miejsca, aby cztery dorosłe osoby wygodnie podróżowały przez kilka godzin, tym bardziej komfortowo może podróżować autem rodzina w modelu 2+2. Łatwo dostępne mocowania Isofix na zewnętrznych tylnych siedzeniach umożliwiają szybki montaż fotelików dziecięcych.

Bagażnik jest pojemny i może zmieścić kilka sporych rozmiarów walizek. Dostęp do przestrzeni bagażowej jest łatwy, a dzięki podwójnej podłodze można ukryć całkiem sporo drobnych przedmiotów w bagażniku, nie narażając ich na zgniecenie. Z przodu auto dysponuje dużym schowkiem, wygodne w użytkowaniu są również uchwyty na napoje.

rodzinny weekend

Jeśli komfort ma dla nas duże znaczenie, Nissan Qashqai to dobry wybór. Auto dobrze radzi sobie na nierównościach, świetnie je amortyzując. Samochód jest dobrze wyciszony, wnętrze eliminuje hałasy – czy to z pracy silnika, wiatru czy nawierzchni drogi. Szeroki zakres regulacji foteli pozwala uzyskać wygodną pozycję, a elementy sterowania siedzeń są precyzyjne w działaniu.

Nowy model Nissana to również nowa jakość wnętrza, wysokiej jakości materiały wykończeniowe i skórzane pokrycia siedzeń – w modelu, który mieliśmy okazję testować – z pełną regulacją elektryczną.

auto dla rodziny

Duże wrażenie zrobiły na nas systemy wspomagające jazdę, zwłaszcza technologia ProPILOT, która świetnie się sprawdziła podczas jazdy zarówno w miejskim ruchu ulicznym, zapewniając utrzymywanie bezpiecznej odległości od pojazdu z przodu, ale także na drogach szybkiego ruchu – reagując precyzyjnie na sytuację na zajmowanym pasie ruchu. Wcześniej podobną jakość i rozwiązania mogliśmy otrzymać tylko w markach luksusowych, obecnie jest ona również dostępna w modelu Qashqai.

family car

Qashqai prowadzi się w łatwy i przyjemny sposób, auto ma dobrą przyczepność, a układ kierowniczy precyzyjnie reaguje na nasze ruchy. Zakręty przy większych prędkościach auto pokonywało w pewny sposób, bez zbędnych przechyłów i kołysań nadwozia, dzięki czemu śpiący z tyłu młodsi pasażerowie mieli podczas podróży niezmącony spokój nawet na krętych czy bardziej wymagających trasach.

Większość rodzin podczas podróży zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Co w tym zakresie oferuje nowy Qashqai? Samochód uzyskał maksymalną liczbę pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych przeprowadzonych przez Euro NCAP i jest standardowo wyposażony w sześć poduszek powietrznych: cztery chroniące pasażerów z przodu oraz dwie, które biegną wzdłuż samochodu na poziomie okien.

Modele Qashqai są również dostępne z opcją autonomicznego hamowania awaryjnego. System ten rozpoznaje zarówno pieszych, jak i inne samochody na drodze. Dostępny jest również system rozpoznawania znaków drogowych i ostrzeżenie przed opuszczeniem pasa ruchu.

 

rodzinny crossover

Projektantom modelu Qashqai udało się połączyć klasę crossover ze stylem SUV i kosztami eksploatacji modeli hatchback. Spora przestrzeń do dyspozycji pasażerów w środku, wyróżniający się dizajn na zewnątrz, nowoczesne rozwiązania technologiczne, dobra jakość wykonania i wysoki poziom bezpieczeństwa powodują, że samochód ten można śmiało polecić dla rodziny 2+2, która potrzebuje auta zarówno do miasta jak i na rodzinne wypady w teren.

weekend po polsce