Niezależna polska moda i design w Centrum Praskim Koneser

slow weekend

Wiosenna edycja największych targów polskiej mody autorskiej w Polsce odbędzie się 9 i 10 marca w Centrum Praskim Koneser. Postindustrialne wnętrza są idealnym tłem do poznania polskich projektantów oraz idei Slow Fashion. Targom towarzyszą hasła #ProjektantSlowFashion i #KupujLepszeUbrania.

Święto niezależnej polskiej mody i designu skupi 250 twórców z całej Polski, tworzących w zgodzie z nurtem „slow”. Na odwiedzających targi Slow Fashion będą czekać starannie dobrane lokalne marki, a zgodne z zasadą #KupujLepszeUbrania klienci będą tu mogli nabyć autorską odzież, oryginalną biżuterię i nietypowe akcesoria. Targom towarzyszyć będą prelekcje o lepszej modzie, odpowiedzialnych wyborach i świadomej konsumpcji oraz warsztaty w rytmie #slow.

slow weekend

Osoby chcące dać upust swojej kreatywności powinny odwiedzić Warsztatownię. Wystawione będą tam maszyny do szycia Juki, na których chętni będą mogli uszyć bluzkę – nietoperz lub sukienkę, wykorzystując do tego niepotrzebne już tekstylia. Na stoisku WoshWosh odwiedzający podczas warsztatów dowiedzą się w jaki sposób przywrócić dawny charakter swoich ulubionych butów.

Florystyki z Amarantu poprowadzą zajęcia z wicia wiosennych wianków. Odbędą się też warsztaty z projektowania nadruków na torby i t-shirty z Bazgrołakami, a wydawnictwo TASHKA poprowadzi kreatywne zajęcia manualne. Ważnym punktem targów będzie strefa Ciało oferująca wyselekcjonowane marki naturalnych kosmetyków. Odwiedzający będą mogli bezpłatnie skorzystać z tajskiego masażu oraz wziąć udział w darmowych warsztatach makijażu na stoisku Ecolore.

Podczas wiosennej edycji Slow Fashion Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca przy udziale WoshWosh będzie zbierała „biznesową” damską odzież i buty, które zasilą Bank Ubrań. Zebrane ubrania oraz buty będą wykorzystywane do prowadzenia warsztatów oraz będą wypożyczane młodym dziewczynom – objętym ogólnopolskim programem pomocy Pierwsza Praca, które szukają pracy lub dopiero ją zaczęły.

Kiedy i Gdzie?
9 i 10 marca
Centrum Praskie Koneser – Warszawa
11.00 – 19.00 (sobota i niedziela)
Wstęp 10zł/2 dni (bezpłatny dla dzieci i młodzieży do 12 r.ż.)
Obiekt dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych
Bilety na miejscu i online:
www.biletomat.pl/wydarzenie/slow-fashion-13-przedwiosnie-warszawa-7696/

Kikimora magazine jest patronem medialnym targów!