Mała Akademia we współpracy z BBC Earth

edukacja

mali gignaci

Z okazji przypadającego 4 października Międzynarodowego Dnia Zwierząt, w wybranych kinach w Polsce, odbędą się pokazy specjalne filmów dokumentalnych należących do cyklu Małej Akademii we współpracy z BBC Earth.

Mała Akademia we współpracy z BBC Earth to projekt, który ma za zadanie pokazać i uwrażliwić małego widza na piękno natury. Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się wykorzystując niekonwencjonalne metody. Takim narzędziem może być właśnie film dokumentalny. Jeśli połączymy go z magią miejsca jakim jest kino, pozwoli nam to wciągnąć młodych widzów w niezwykłe światy i uczynić z nich wielkich odkrywców i miłośników kina.

bbc earth

Mała Akademia we współpracy z BBC Earth to cykl filmów dokumentalnych, zrealizowanych z hollywoodzkim rozmachem, którym daleko do nudnych programów telewizyjnych. To produkcje godne wielkiego ekranu, które przenoszą widzów w niezwykły świat, który zachwyca i wzrusza.

MALI GIGANCI
Mali giganci, to produkcja, która przeniesie widzów w zadziwiający świat miniaturowych bohaterów pokazując, że im ktoś jest mniejszy, tym większe są jego przygody. Ten fascynujący film ukazuje, jak wielką odwagą i „supermocami” muszą wykazać się małe stworzenia, by wygrać w tytanicznej walce o przetrwanie.

Mali giganci
Pręgowiec amerykański w dzikich lasach i pasikoniszka na spalonych słońcem pustyniach Arizony, pozostawione same sobie szybko zrozumieją, że mogą liczyć tylko na siebie. Mając do czynienia z doświadczonymi rywalami i ogromnymi drapieżnikami, nasi bohaterowie muszą wykazać się odwagą, by znaleźć bezpieczne schronienie i jedzenie, które pozwoli im przetrwać zimę. Tylko dzięki użyciu swoich genialnych zdolności te maleństwa potrafią nie tylko przetrwać, ale również zostać władcami ich niewielkiego świata.

kino dla dzieci
Film Mali giganci jest inspirowany serialem produkcji BBC Ukryte Królestwa. Pionierskie ujęcia kamery i najnowocześniejsze efekty 3D pozwoliły na uzyskanie efektu głębokiej intymności w obserwacji świata, która pozwala widzom naprawdę zobaczyć i poczuć, jak wygląda życie, kiedy ma się niecałe 30 cm wzrostu.

reżyseria: Mark Brownlow (Planeta Ziemia, Południowy Pacyfik).
gatunek: dokument / przygoda / familijny
kraj produkcji: Wielka Brytania
czas trwania: 43 min.

 

Zapamiętaj. DZIKA AFRYKA – od 4 października!Jeden z najbardziej ambitnych filmów przyrodniczych 3D, jakie kiedykolwiek zagościły na dużym ekranie!#z_dzieckiem_w_kinie

Opublikowany przez Best Film na 5 września 2017

 

DZIKA AFRYKA

Dzika Afryka powstała przy użyciu najnowocześniejszej technologii 3D, by móc przenieść małych widzów prosto do dzikiego serca Afryki i pozwolić im przeżyć swoje własne spektakularne safari. Udajcie się z nami w niesamowitą podróż przez magiczne królestwo najbardziej fascynującego z kontynentów – Afryki.

Dzika Afryka
Naszym przewodnikiem przez to zaczarowane miejsce jest woda. To ona rzeźbi dziką Afrykę, dając życie, gdziekolwiek się pojawia. Podróżuje przez stepy wraz z sezonowymi wiatrami, spływa kaskadą wzburzonych rzek lub ochrania podwodne miasta raf koralowych. Podczas podróży przez magiczne królestwo Afryki zanurzymy się w świecie wspaniałych miejsc i niesamowitych zwierząt oraz odkryjemy ich fascynujące sekrety. Dowiemy się, jak jeziora wulkaniczne wpływają na to, że tysiące flamingów zmienia swój kolor na czerwony, dlaczego upał lejący się na suche wydmy pustyni Namib zmusza jaszczurki do tańca i dlaczego na równiku, gdzie żyją między innymi goryle, pada śnieg.
To przygoda, podczas której uwierzycie, że prawdziwy świat jest o wiele bardziej nadzwyczajny i inspirujący niż fikcja.

edukacja

reżyseria: Patrick Morris (Życie, Yellowstone), Neil Nightingale (Wędrówki z dinozaurami), Mike Slee (Among the Apes).
gatunek: dokument / przygoda / familijny
kraj produkcji: Wielka Brytania
czas trwania: 43 min.