Luksusowy rodzinny wypoczynek. Weekend w hotelu SPA w Krynicy-Zdrój

polish resort spa

Krynica-Zdrój to miasto-uzdrowisko z bogatą historią, które w latach swojej świetności gościło największe nazwiska polskiej kultury i sławnych Polaków. Bywały tutaj takie osobistości jak Henryk Sienkiewicz, Jan Matejko, Józef Piłsudski, Helena Modrzejewska, Julian Tuwim, czy Jan Kiepura. Nazwisko polskiego tenora firmuje zresztą do dzisiaj jeden z najważniejszych muzycznych festiwali, który w Krynicy odbywa się corocznie od ponad 50 lat.

Dla rodzin, które odwiedzają usytuowane malowniczo w Beskidzie Sądeckim miasto, Krynica-Zdrój i jej górska przyroda to szansa na relaks, aktywną turystykę, ale również – w wybranych miejscach – świetną kuchnię i wypoczynek w bardzo komfortowych warunkach.

jaworzyna krynicka

Po przyjeździe do Krynicy kierujemy się w stronę Jaworzyny Krynickiej – najwyższego szczytu górskiego i głównego ośrodka narciarskiego w okolicy, dla nas – stacji narciarskiej numer 1 w Polsce. Zaraz za stacją kolejki linowej skręcamy w prawo i kierujemy się stromym podjazdem w górę, żeby dotrzeć do celu naszej podróży – ukrytego na wzgórzu pośród drzew Hotelu SPA Dr Irena Eris.

Hotel przyjmuje nas spokojną, doskonale wkomponowaną w otoczenie architekturą. Profesjonalna obsługa, błyskawiczne zakwaterowanie i już znajdujemy się w komfortowym pokoju. Z naszego tarasu roztacza się widok na skąpaną w słońcu Jaworzynę… Doświadczamy głębokiego stanu relaksu, który będzie nam towarzyszył przez resztę pobytu…

hotel irena eris

Hotel wraz z przyległym terenem oferuje mnóstwo przestrzeni do spacerowania, odpoczynku i zabawy. Zielony ogród – to idealne miejsce do leżakowania i kąpieli słonecznych. Jeżeli mamy ochotę na lunch lub kawę na świeżym powietrzu, czeka na nas duży restauracyjny taras, będący jednocześnie świetnym punktem widokowym.

rodzinny wypoczynek

Znakiem firmowym Hoteli SPA Dr Irena Eris jest kompleksowa oferta zabiegów kosmetycznych. Jak połączyć rodzinny pobyt w hotelu z wizytą w Instytucie Kosmetycznym? Hotel jest oczywiście przygotowany na taki scenariusz. W czasie, kiedy będziemy poddawać nasze ciało i umysł wybranym zabiegom, dzieci mają kilka możliwości spędzania wolnego czasu – pod opieką drugiego rodzica lub personelu hotelowego.

sala zabaw w hotelu

Najmłodsi mają do dyspozycji dedykowaną salę zabaw z opiekunkami, które zadbają o kreatywną rozrywkę i dobrą zabawę. Spokojne stonowane kolory, przyjemny wystrój wnętrza i profesjonalna opieka tworzą klimat tego miejsca.

rodzinne spa Starsze dzieci – pod opieką mamy lub taty – mogą skorzystać z usług Centrum SPA, które oprócz basenu z tarasem słonecznym, wewnętrznego i zewnętrznego jacuzzi – ma do dyspozycji salę fitness oraz salę sportową. Instruktor na basenie, po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji, podszkoli nasze dziecko z umiejętności pływania.

Hotel dysponuje także otwartymi, ale jednocześnie kameralnymi przestrzeniami, gdzie na wygodnych sofach można oddać się ulubionej lekturze lub relaksować się z muzyką na uszach. Za oknem będą nam towarzyszyć oczywiście fantastyczne widoki.

Warto tutaj podkreślić, że klimat i charakter Hotelu SPA Dr Irena Eris tworzy odpowiednia aranżacja przestrzeni, personel hotelu, ale również sami goście. To świetne doświadczenie dla najmłodszych, aby nauczyć się spędzać czas w hotelu z poszanowaniem innych osób, zwłaszcza w miejscach dedykowanych do głębokiego relaksu.

polish resort spa

W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu, prócz wspomnianej wcześniej kolejki gondolowej na Jaworzynę Krynicką, znajdują się szlaki turystyczne, które prowadzą w kilku kierunkach. Auto możemy pozostawić na hotelowym parkingu – bez problemu dotrzemy spacerem zarówno do centrum miasta jak również do wielu atrakcji, które odkrywa przed nami Krynica-Zdrój.

Jedną z nich jest otwarta w tym sezonie Wieża Widokowa, która znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m. n.p.m.). Tą drewnianą konstrukcję, z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na całą okolicę możemy podziwiać po zaledwie 40-minutowym spacerze z hotelu. Kiedy znajdziemy się już na miejscu, drogę na szczyt Wieży Widokowej urozmaici nam „ścieżka dydaktyczna” – atrakcyjnie podane gry i zabawy edukacyjne dla dzieci, będące kopalnią wiedzy o lokalnej faunie i florze.

wieża widokowa

Pełni wrażeń i bogatsi w wiedzę wracamy do hotelu, gdzie czekają na nas restauracje hotelowe: Szósty Zmysł i Thai Time.

Szósty Zmysł to polska kuchnia, ale zaprezentowana w innowacyjnej autorskiej formie

Thai Time – pełne aromatów smaki kuchni tajskiej oraz innych regionów Azji

Restauracje różni menu oraz wystrój wnętrz, łączą natomiast: pasja tworzenia zdrowej nowoczesnej kuchni i wspaniałe doznania kulinarne. Do dyspozycji gości jest menu klasyczne, menu wegetariańskie i oczywiście dedykowane menu dziecięce. W restauracjach obowiązuje strój smart-casual.

Warto wspomnieć, iż restauracja Szósty Zmysł została wyróżniona w Żółtym Przewodniku Gault&Millau Polska na rok 2019 (przewodnik prezentuje najlepsze miejsca gastronomiczne w naszym kraju),  menu restauracji komponowane jest między innymi w oparciu o wyjątkowe, lokalne produkty.

menu dziecięce

Powrót do pokoje hotelowego po kolacji i dniu pełnym wrażeń to kolejna miła niespodzianka w Hotelu SPA Dr Irena Eris. Wieczorna obsługa „room service” przygotowuje nasze pokoje na noc, jak również pozostawia nam plan i wskazówki na kolejny dzień, w tym prognozę pogody i kalendarz zajęć. Już nie możemy doczekać się kolejnego dnia!

rodzina w hotelu

Do Hotelu SPA Dr Irena Eris podróżowaliśmy nowym BMW serii 6 Gran Turismo. Kilkugodzinna podróż z Warszawy do Krynicy-Zdrój to świetna okazja, żeby poznać walory tego luksusowego turystycznego auta. Unikalny design i obszerne, bardzo komfortowe wnętrze to cechy charakterystyczne modelu. Auto bardzo dobrze sprawdza się na długich trasach, a inteligentne systemy asystujące wspierają kierowcę na krętych górskich drogach. Auto „obserwuje” sytuację na drodze, i w momencie kiedy nie zdążymy odpowiednio szybko zareagować na zagrożenie, robi to za nas – np. w sytuacji nagłego awaryjnego hamowania. System BMW Night Vision posiada funkcję wykrywania pieszych oraz zwierząt nocą.

rodzinne bmw

BMW 6 Gran Turismo to zdecydowanie model rodzinny. Komfortowa tylna kanapa – jej kąt pochylenia można regulować elektrycznie! – sprawia, że mali pasażerowie doskonale znoszą trudy podróży, w dowolnym momencie mogąc przyjąć pozycję do drzemki. Monitory zainstalowane w oparciach przednich siedzeń w dzisiejszym cyfrowym świecie to opcja MUST HAVE. Personalizacja koloru oświetlenia wnętrza – to również detal, który może zapewnić odpowiedni nastrój i samopoczucie podróżującym. Wreszcie imponująca przestrzeń bagażowa – która w przypadku rodziny na pokładzie jest nieoceniona. Na koniec – panoramiczny szklany dach, dzięki któremu pasażerowie tylnej kanapy mogą podziwiać górski krajobraz nie tylko z perspektywy bocznych szyb, ale również nad swoimi głowami. To wszystko zaprojektowane w bardzo proporcjonalnej, dynamicznej sylwetce.

rodzinne bmw

Hotel SPA Dr Irena Eris Krynica-Zdrój, jak również pozostałe dwa hotele Dr Irena Eris – w trosce o środowisko naturalne – zostały wyposażone w stacje ładowania samochodów elektrycznych! Wszelkich informacji na ten temat udzieli Recepcja wybranego hotelu.

 

Więcej o Hotel SPA Dr Irena Eris:

https://www.drirenaerisspa.pl/krynica-zdroj

BMW 6 Gran Turismo

https://www.bmw.pl/pl/all-models/6-series/gran-turismo