KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń

Kikimora

Fundacja OPEN MIND zaprasza małych mieszkańców Wrocławia do udziału w trzeciej edycji niezwykłego projektu “KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń”. Po raz trzeci dzieciaki wezmą udział w bezpłatnych, interdyscyplinarnych warsztatach prowadzonych przez znanych i cenionych polskich designerów.

Kikimora

zdjęcia Justyna Ziemniak

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” otworzy najmłodszym drogę do fachowej edukacji artystycznej i estetycznej. Dzieciaki spotkają się z zawodowymi ilustratorami, architektami, designerami, ceramikami czy rzemieślnikami.

Projektanci, przekazując swoją fachowa wiedzę, stopniowo przybliżą dzieciom pojęcia ze świata designu, sztuki, architektury, rzemiosła, stając się jednocześnie dla młodych inspiratorem, partnerem do dyskusji i współdziałania. Później nastąpi niestandardowa zamiana ról – to dzieci staną się designerami i wspólnie zaprojektują w pełni użytkowe przedmioty. Z kolei profesjonaliści, zainspirowani pomysłami młodych twórców, przetworzą powstałe projekty w produkty.

Kikimora

zdjęcia Justyna Ziemniak

Warsztaty oraz spotkania skierowane są do dzieci w wieku od 7-18 lat. Podczas czterech etapów programu – DOŚWIADCZANIE, KREOWANIE, REALIZACJA i WYSTAWA – dzieciaki przejdą przez cały proces tworzenia – od pomysłu do produktu. Zostaną tym samym wprowadzone w tajniki projektowania. Zobaczą, że wszystko, od przedmiotu po budynek, zostało wcześniej zaprojektowane.

W tym roku w projekt zaangażowali się:

Kalina Bańka / Katarzyna Bogucka / Grynasz Studio / Pani Jurek / Wiktoria Lenart / Karina Marusińska / Iza Rutkowska / Barbara Śniegula / Witamina D / Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej – Anna Bać, Piotr Michalski, Lea Kazanecka-Olejnik

Kikimora

zdjęcia Justyna Ziemniak

Spotkania już trwają! Co przed nami?

1 października starsze dzieciaki (11-14 lat) mogą wziąć udział w warsztatach dotyczących ilustracji w przestrzeniach niezwykłego Pawilonu Czterech Kopuł. Odbędą się również dwie wycieczki do Akademii Sztuk Pięknych (6 i 13 października), a ich kontynuacją będą zajęcia w CRZ Krzywy Komin: marnowaNIE! z Kariną Marusińską (15 października), a także Cuda-Szklanki z Kaliną Bańką (29 października).

Więcej informacji o projekcie i zapisy na www.kidsdesignspace.pl i www.krzywykomin.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ORGANIZATOR:

Fundacja OPEN MIND – organizacja non-profit, została założona przez grono entuzjastów designu i sztuki. Celem Fundacji jest wspieranie kreatywności i autorskich projektów, których celem jest rozwój, wynalazczości i innowacyjności. Działa pro-ekologicznie, kulturotwórczo, międzynarodowo i miedzypokoleniowo. Idea przewodnia Fundacji jest dialog służący poszukiwaniu nowych rozwiązań i promocja dobrych pomysłów. Cenimy sobie nietuzinkowe pomysły, entuzjazm oraz odwagę w dążeniu do celu. Wiedza to nasza pasja, a jej sprawdzanie w praktyce to niewyczerpane źródło satysfakcji.

WSPÓŁORGANIZATOR:

CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl

PATRONAT HONOROWY:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia

PATRON:

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

PARTNERZY:

Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, Muzeum Współczesne Wrocław, Pawilon Czterech Kopuł Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Galeria NADO, FAM FARA,