Jesienny weekend z Volvo XC40

volvo xc40

volvo xc40

 

Słoneczny jesienny weekend to doskonała okazja, żeby wyrwać się na chwilę z miasta i spędzić czas na świeżym powietrzu – w lesie czy nad jeziorem. Za towarzysza podróży tym razem mieliśmy Volvo XC40, a więc najmniejszego SUV’a szwedzkiej marki. Kompaktowe miejskie auto w podróży przez Polskę? Jak najbardziej tak! Zwłaszcza, że samochód pozornie niewielkich rozmiarów  dysponuje całkiem przestronnym wnętrzem – zarówno w kabinie pasażerkiej jak i przestrzeni ładunkowej. Do tego jest komfortowy i dynamiczny.

 

kompaktowy suv

 

Styl nowego Volvo określilibyśmy jako skromny i bardzo skandynawski. Jednocześnie model jest bardzo charakterystyczny i zdecydowanie odróżnia się od pozostałych aut marki, jak również od konkurentów w swoim segmencie. Nam bardzo przypadła do gustu linia nadwozia, biało-czarna kolorystyka i boczne przetłoczenia na drzwiach.

 

rodzinne volvo

 

Za kierownicą XC40 zapominamy, że prowadzimy małego SUV’a. Zamiast tego doświadczamy pełni możliwości i jakości, które oferuje szwedzki producent we wszystkich swoich modelach. Czytelny kokpit, systemy asystujące kierowcę i duży intuicyjny ekran dotykowy to atrybuty modelu, które doskonale sprawdzają się podczas dłuższej czy krótkiej podróży. Kierowca nie ma wrażenia zagubienia w ilości przycisków i pokręteł, a środek auta nawiązuje do stylistyki zewnętrznej – producent postawił na minimalizm, a więc rozwiązanie, które my również preferujemy.

 

rodzinny samochód

 

Są jednak obszary, w których Volvo zdecydowanie wykracza poza „skromne ramy”. Jednym z nich jest oczywicie bezpieczeństwo. Tutaj XC40, podobnie jak inne modele z rodziny Volvo, oferują szereg rozwiązań poprawiającyh bezpieczeństwo podróżnych, w tym system City Safety, czyli autonomiczny system hamowania awaryjnego – który świetnie się sprawdza w warunkach miejskich, co potwierdziły testy EURONCAP, w których auto uzyskało 5 gwiazdek.

 

rodzinny weekend

Praktycznym walorem samochodu, zwłaszcza kiedy zdecydujemy się na jazdę w trudniejszym terenie, jest charakterystyczne dla SUVów podwyższone nadwozie, dzięki któremu unikniemy zahaczenia o przeszkodę na leśnej drodze, ale również w mieście, gdzie dość często jeszcze możemy spotkać wyższe krawężniki czy podjazdy.

Podsumowując, Volvo XC40 to dobry wybór dla 4-osobowej rodziny, która korzysta z auta głównie w mieście oraz lubi spontaniczne weekendowe eskapady.

Samochód też dobrze się sprawdzi jako drugie auto w rodzinie, np. u boku dużego XC90 czy V90 Cross Country – dając frajdę obojgu kierowcom, którzy co jakiś czas zamienią się kluczykami:-)

 

family car