Jakiego koloru jest kaktus?

mały suv

Ma dopiero kilka lat, a już zdążył zdobyć kilka poważnych motoryzacyjnych wyróżnień, między innymi: World Car Design of the Year 2015 (przyznane przez New York International Auto Show), czy small SUV of the year 2017 (od brytyjskiego tygodnika Auto Express). Niedawno zaprezentował się w nowej odsłonie. Design nowego modelu nie umknął również naszej uwadze, dlatego postanowiliśmy zaprezentować nowego Citroena C4 CACTUS w naszym serwisie.

c4 cactus

Z dostępnej gamy 9 kolorów wybraliśmy Blanc Banquise (w wolnym tłumaczeniu: biały lodowy). Auto w tym kolorze prezentuje się bardzo okazale i uwydatnia wszystkie nowo zaprojektowane szczegóły: wcięcia w bocznej linii auta, przednie reflektory, atrapę wraz z wlotami powietrza. Doskonale kontrastuje również z linią wyraźnie zaznaczonych nadkoli, czarnymi lusterkami oraz słupkami łączącymi nadwozie z dachem.

W trakcie naszej wycieczki nowym modelem okazało się, że auto w tym kolorze również doskonale prezentuje się w otoczeniu bujnej zieleni, jezior i swój miejski styl podczas weekendu potrafi zamienić na charakter małego podróżnika!

samochód rodzinny

W parze z designem idą cechy użytkowe samochodu. Bagażnik auta jak na model kompaktowy prezentuje się całkiem przyzwoicie i jest w stanie pomieścić trzy sporych rozmiarów walizki oraz dodatkowe akcesoria. Poza przestrzenią bagażową z tyłu, auto dysponuje również kilkoma schowkami w kabinie, w tym dużym schowkiem Top Box, który znajduje się w zasięgu kierowcy.

rodzinny kompakt

Sposób wykończenia szerokich, komfortowych siedzeń zapewnia wygodę i odpowiednią pozycję za kierownicą. Dobrze sprawdza się zarówno w jeździe miejskiej, jak i podczas długich podróży. Nowoczesny charakter wykończenia wnętrza dobrze współgra z designem zewnętrznym auta.

kompakt dla rodziny

Nowy Citroën C4 Cactus to również kilkanaście nowoczesnych systemów wspomagających prowadzenie, które podnoszą bezpieczeństwo jazdy, między innymi asystując kierowcy w chwilach dekoncentracji czy spadku czujności, minimalizując w ten sposób ryzyko kolizji.

Pasażerowie mają do dyspozycji 3 systemy zapewniające dostęp do usług online, dzięki czemu nie muszą opuszczać cyfrowego świata po wejściu do samochodu. Są to technologie: Citroën Connect Navi 3D, funkcja Mirror Screen, współpracująca z protokołami Android Auto, Apple Car Play™ i MirrorLink®, oraz Citroën Connect Box.

rodzinny weekend

Projektanci spisali się również, jeżeli chodzi o ekologię. Model wyposażony jest w nowoczesny silnik, który zapewnia szybką i płynną jazdę, a jednocześnie zaskoczył nas bardzo niskim spalaniem paliwa. Na potwierdzenie tego C4 Cactus może pochwalić się kolejnym tytyłem: Silnika Roku dla nowoczesnych jednostek benzynowych PureTech oraz diesli BlueHDi, które spełniają normę Euro 6!

auto na weekend
Dla miłośników tworzenia własnego niepowtarzalnego stylu nowy Citroën przygotował paletę możliwości personalizacji, która daje aż 31 wariantów dzięki:
– wspomnianym wcześniej 9 lakierom nadwozia,
– 4 Pakietom Kolor w odcieniach: Glossy Black, Silver Chrome, Anodised White oraz Anodised Deep Red. Do tego oczywiście ciekawe wzory aluminiowych obręczy kół, które są dostępne w wielu kolorach, niektóre z nich są również diamentowane.
express yourself

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o jednym istotnym parametrze, który wpływa na komfort jazdy, zwłaszcza kiedy podróżujemy z dziećmi, a one mają ochotę na drzemkę… Wyciszenie wnętrza – nowy Citroën C4 Cactus korzysta z kompleksowych rozwiązań w tym zakresie, takich jak szyby o zwiększonej grubości, dodatkowa izolacja szyb tylnych, odpowiednie uszczelnienie drzwi, szyba przednia z filtrem akustycznym czy wygłuszenie silnika i podłogi. To wszystko sprawia, że pasażerowie są dobrze chronieni  od hałasów z zewnątrz.

podróże rodzinne autem

Jeżeli macie ochotę sprawdzić jakiego koloru byłby wasz kaktus, możecie go skonfigurować tutaj:

Citroen C4 Cactus- konfigurator

mały suv