Hanoi – kolekcja uszyta ze wspomnień & Hanoi – a collection made from memories

kids model
HannahandTiff

Photography: Tom Leighton

POL/ENG text

Letnia kolekcja Hannah & Tiff zabiera nas do serca Wietnamu, jego stolicy i poprzez stylizacje dziecięce opowiada nam swoją historię…. Przeczytajcie, co o kolekcji mówi jej projektantka:

„Urodziłam i wychowałam się w samym sercu Hanoi, w wyjątkowym mieście bogatym w dziedzictwo i tradycje, które zawsze będą częścią mnie.

Zawsze pozostaną w mojej głowie wspomnienia, kiedy w słoneczne popołudnia opuszczałam szkołę po lekcjach i jeżdżąc na rowerze po ulicach Hanoi odwiedzałam stragany z ulicznym jedzeniem. Rozkoszując się widokiem i zapachem setek potraw, szczególnie prażonego ryżu w świeżych liściach pandan, które były tak świeże, że aż ryż stawał się od nich zielony. W ten sposób Hanoi dawało znać, że właśnie zbliżała się jesień!
I dla tych wspomnień stworzyłam kolekcję, która ma przypominać młode Hanoi, kiedy jeszcze było skromnym miastem, niekompletnym, trochę z tyłu… ale dla mnie to miasto dawało wszystko. Chciałabym zaprosić was do obejrzenia moich cennych wspomnień z mojego miasta i odkrycia prawdziwego Hanoi, z perspektywy mieszkańca tego miasta.”

girlswear

The Hannah & Tiff summer collection takes us to the heart of Vietnam, its capital, and tells us its story …. What the designer says about the collection?

„Born and raised in the heart of Hanoi, unique city rich in heritage and traditions that will always be a part of me.
Having grown up in Hanoi, I will always have fond memories of leaving school on sunny afternoons; roaming the streets on my bicycle visit various street food stalls. Relishing on the endless food choices especially the roasted rice kernels in fresh pandan leaves, made so fresh that the rice turn green. When this appears on the street, it’s Hanoi’s very own way to telling me „autumn has arrived’!
And for that memory of the old Hanoi, I created this collection to reminisce the young days of Hanoi, when she was a modest city, incomplete, a little behind but to me, she had it all. I would like to invite you to embrace these precious memories of my city and discover the real Hanoi, like a Hanoian.”

asian fashion

 

boyswear

 

kidswear

 

hanoi collection

 

moda dziecięca

 

kids model

 

moda dla chłopców

 

marki dziecięce

 

stylowe dzieci

 

płaszcz dziecięcy

 

kids photo

 

girls dress

 

cool kids model

 

Photography: Tom Leighton

Model: Kimberly from Ray & Robin agency

Ella Webster

Hugh Kiyomi

Alama from La Cara agency

Hair & Make up: Gosia Peruzynska

Assistant: Leon Foggit

https://www.hannahandtiff.com/