Francuski DESIGN w wersji rodzinnej

citroen c5 aircross

citroen c5 aircross

Czekaliśmy na ten test już od pewnego czasu. Najnowszy model Citroena kusił nas swoim wyjątkowym designem, a my zastanawialiśmy się, co auto kryje w środku i jak się sprawdzi w roli kompaktowego rodzinnego SUVa… zwłaszcza, że za nami już spora ilość przetestowanych modeli rodzinnych – w kategorii SUV / crossover, stąd też oczekiwania wobec kolejnych aut były coraz bardziej wyśrubowane.

rodzinny weekend

Pierwsze wrażenia? Na C5 Aircross’a warto było zaczekać!

Auto jest bardzo przestronne i komfortowe. Stylityka wnętrza świetnie współgra z charakterystyczną linią nadwozia, a kolory (nasz model był skonfigurowany wewnątrz w tonacjach czekolady) pasują do tego modelu idealnie. C5 jest dopracowane i intuicyjne w obsłudze. Kierowca i pasażerowie świetnie czują się we wnętrzu auta, które mogą dowolnie konfigurować – zarówno, jeżeli chodzi o kolorystykę – aż 30 kombinacji – jak również pakiety wyposażenia i wspomagania kierowcy (20 opcji do wyboru wg danych producenta). Duży panoramiczny dach jest tutaj opcją MUST HAVE i nadaje szczególnego charakteru i radości z jazdy.

family car

Pozytywnie zaskakuje również pojemność bagażnika, bo chociaż tego nie widać z perspektywny linii nadwozia, Citroen C5 oferuje 580 l przestrzeni bagażowej, którą można powiększyć do ponad 700 l – przesuwając tylnie fotele do przodu. Dzięki temu w podróż możemy zaopatrzyć się w całkiem sporą ilość bagażu i dodatkowych akcesoriów.

auto rodzinne

Zarówno na autostradzie jak i na drogach nieutwardzonych auto prowdzi się pewnie i bezpiecznie, a kierowca może korzytać ze wsparcia technologii – takich jak utrzymywnie pasa ruchu czy system ułatwiający zjazd ze stromego zbocza. Duże koła – to element zarówno istotny stylistycznie – co dający przede wszytkim świetną przyczepność i pewność prowadzenia. Dynamiczny silnik nadaje zwinności i przyjemności z jazdy.

rodzina w aucie

Do Aircross’a łatwo jest się szybko przyzwyczaić – jakby był skrojony pod nasze codzienne potrzeby i oczekiwania… ale takie jest właśnie to auto: elegancki stylista, zapewniający przyjemne doznania wizualne – a z drugiej strony – nowoczesny przedmiot codziennego użytku, przystosowany do zadań, jakie stawia przed nim nowoczesna, wymagająca rodzina.

Brawo Citroen!

rodzinny crossover

 

dizajn użytkowy

Więcej o modelu na: nowy-suv-c5-aircross