Dzieci projektują przestrzeń

Projekt Kids Design Space – dzieci projektują przestrzeń, doszedł już do etapu wystawy – czeka nas niesamowita przygoda już od 10 grudnia w CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu.

Kikimora

Wernisaż wystawy odbędzie się o godzinie 16:00. Prócz tego zaplanowane zostały warsztaty kreatywne zarówno dla dzieci, jak i rodziców, a także wyjątkowy panel dyskusyjny „KULTURA, KREATYWNOŚĆ, EDUKACJA – rozmowy przy drugim śniadaniu”. Na gości czeka też niezwykła niespodzianka – po raz pierwszy we Wrocławiu zagości MIKIFON – czyli Myszka Miki jako interaktywna instalacja audiowizualna grupy panGenerator, która powstała na zamówienie Disneya! Przetwarza ona dźwięk i ruch, który rejestruje dookoła siebie na niezwykłe kompozycje muzyczne. Nie może Was zabraknąć!

A w dniu rozpoczęcia wystawy  zapraszamy Was na warsztaty szklarskie „Szklana dżungla – budujemy witraż” z Kaliną Bańką, organizowane wspólnie z Kikimorą. Warsztaty rozpoczną się od zaprezentowania dzieciom zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. Następnie porozmawiamy o tym problemie, a wybrane przez dzieci ginące gatunki staną się bohaterami historii uwiecznionych na szkle. Najmłodsi będą mieli okazję zapoznać się z techniką klasycznego witrażu, ręcznego nakładania malatur. Na przygotowanych wcześniej kolorowych szkłach namalują wymyślone przez siebie grafiki, które zostaną później wypalone. Ostatnim etapem będzie połączenie wszystkich wykonanych elementów w jedną całość – stworzenie wspólnego witrażu.

10 grudnia 2016 r.

godz. 14.00-16.00

liczba dzieci: 12

Warsztaty są bezpłatne!