Chroń swoją skórę chroniąc naszą planetę!

caudalie sun

Wstępem do planowania rodzinnych wakacji jest, jak co roku, wybór kremu chroniącego przed słońcem. Może to okazać się trudnym zadaniem, jeśli musimy wybierać pomiędzy poziomem ochrony a składnikami powodującymi zaburzenia hormonalne i zanieczyszczeniem oceanów.

Właśnie filtry przeciwsłoneczne są jednym z czynników odpowiedzialnych za zanieczyszczenie mórz i oceanów, przez co w ostatnich latach poddawane są coraz mocniejszej krytyce. Każdego roku aż 14 tysięcy ton kremów przeciwsłonecznych dostaje się do raf koralowych! Zawarte w nich silikony i niektóre filtry przeciwsłoneczne są trudne do biodegradacji i zanieczyszczają oceany, niszcząc ekosystem morski, a zwłaszcza koralowce. Hawaje, Kalifornia i Australia kwestionują dopuszczalność stosowania tych filtrów. Szczególnie złą opinię mają dwa filtry: oksybenzon i oktinoksat, ponieważ zanieczyszczają algi, których koralowce potrzebują do odżywiania i oddychania.

caudalie sun

Rodzinna marka Caudalie swoją najnowszą linią słoneczną udowadnia, że ochrona skóry może iść w parze z ochroną przyrody. Składniki produktów Caudalie SUN są w znacznym stopniu biodegradowalne i wodoodporne.

Co to znaczy, że produkt jest w znacznym stopniu biodegradowalny? Produkt uznaje się za biodegradowalny, jeżeli jest taki w 60%. Produkty przeciwsłoneczne Caudalie ulegają biodegradacji nawet w 96%!

Marka zrezygnowała również ze stosowania kontrowersyjnych filtrów (oksybenzonu i oktinoksatu) oraz silikonów. Dzięki umiejętnemu komponowaniu składów filtry są bardziej wydajne i zapewniają wysoki stopień ochrony. Formuły są wodoodporne i nie zawierają filtrów rozpuszczalnych w wodzie, odpowiedzialnych za zanieczyszczenie oceanów.

Przeprowadzone testy toksyczności dla alg wykazały nietoksyczność produktów dla ekosystemu morskiego!

Caudalie angażuje się w program ochrony i odnowy raf koralowych, współpracując z organizacją Coral Guardian. Dzięki wspólnym działaniom w 2019 roku ponad 3 tysiące koralowców zostanie transplantowane, odnowione i objęte ochroną w Indonezji (Hatamin).

eko filtry słoneczne

NOWA GAMA PRODUKTÓW CAUDALIE CHRONIĄCYCH PRZED SŁOŃCEM

Podczas ekspozycji na słońce, docierające do powierzchni skóry promienie UVB, powodują oparzenia, a wnikające w głąb tkanek skóry promienie UVA odpowiadają za fotostarzenie, które może powodowa nieodwracalne szkody – zmiany kolagenowe prowadzące do powstania zmarszczek, utraty jędrności i pojawienia się plam. To przedwczesne starzenie się skóry może być niebezpieczne, ponieważ może pociągać za sobą zmiany DNA prowadzące nawet do raka skóry.

Ekskluzywne składniki stosowane przez Caudalie

Firma Caudalie opracowała bardzo przyjemne w stosowaniu, nieklejące się produkty bez alkoholu i silikow. Natychmiast podkreśla one pk opaleniznę. Aby płynąca z ich stosowania przyjemność trwała długo, otulają one skórę zmysłowym, letnim zapachem kwiaw frangipani. Firma Caudalie uzupełniła swoje produkty dwoma ekskluzywnymi składnikami otrzymywanymi z winorośli: wodą winogronową bio i olejem winogronowym zapewniającymi optymalne nawilżenie.

krem do opalania

Przeciwzmarszczkowy krem z ochroną przecisłoneczną SPF30 i SPF50 do twarzy: ochrona przed starzeniem

Ten krem doskonały sprzymierzeniec naturalnej opalenizny chroni skórę przed promieniami słonecznymi. Jest wzbogacony przeciwutleniającym kompleksem Caudalie. Zapewnia maksymalną ochronę i silne działanie przeciw starzeniu się skóry. Delikatnie pachnie, jest lekki i nie klei się. Nie zawiera silikonów ani alkoholu. Nie powoduje powstawania zaskórników. Nadaje się do cery wrażliwej, której umożliwia ekspozycję na słońce, bez ryzyka odwodnienia.

…………………………….

olejek do opalania

Perfekcyjny olejek do opalania SPF30: Olśniewający efekt

Olejek ten nadaje skórze piękny wygląd, a opaleniźnie satynowe wykończenie. Nie zawiera alkoholu ani silikonów. Wśród jego składników jest odżywczy olej winogronowy, a także bogate w witaminę E oleje z sezamu i słonecznika, dzięki którym produkt ten zapewnia piękną opaleniznę i chroni skórę.

…………………………….

olejek do opalania

Spray nawilżający do opalnia SPF30 i SPF50: ochrona „dwa w jednym”

Jeden produkt, dwa zastosowania: produkt ten zapewnia doskonałą ochronę od stóp do głów. Stosuje się go na twarz i ciało. Łagodzi i nawilża dzięki zawartej w nim wodzie winogronowej bio. Stopniowo nadaje opaleniźnie trwałość i promienność. Nie zawiera alkoholu ani silikonów. Nie powoduje powstawania zaskórników. Nadaje się do cery wrażliwej.

 

 

…………………….