CHIPIE – jesień/zima 2017

junior fashion

chipieMarka CHIPIE powstała dokładnie 50 lat temu, w Carcassonne, na południu Francji, a jej założyciel Jean-Michel Signoles, miał wtedy zaledwie 17 lat… Początkowo zajmował się przerabieniem używanych ubrań sprowadzanych z USA, żeby po 4 latach otworzyć swoją pierwszą fabrykę.

Kilka lat później, w latach 70-tych marka miała już silną tożsamość i była jednym z liderów kolekcji denimowych w kraju. 

aw2017

W budchipieowie tożsamości CHIPIE i odróżnieniu jej od innych brandów duże znaczenie miała kreatywność w projektowaniu metek i etykiet na ubraniach. CHIPIE była jedną z pierwszych marek, która potraktowała swoje etykiety jako coś więcej niż tylko identyfikację.

ubrania markowe

 

Etykieta była  projektowana zgodnie z stylem odzieży i przedstawiała pomysł lub temat przewodni. Przez to każdy produkt miał swój indywidualny charakter, prezentując metkę zszywaną na zewnątrz.

Pod koniec lat siedemdziesiątych marka zaprezentowała pierwszą kolekcję CHIPIE JUNIOR, a pod koniec lat osiemdziesiątych do swojej oferty dołączyła również buty. Obecnie CHIPIE to również torby, paski, zegarki, okulary, a nawet długopisy.

junior fashion

Kolejne lata to czas ekspansji na rynki zagraniczne – najpierw Belgia, Włochy, a później już monobrandowe sklepy w takich lokalizacjach jak: Londyn, Amsterdam czy Tokio.

Dzisiaj CHIPIE jest częścią globalnej grupy odzieżowej i mocno rozwija linie BABY, KID i JUNIOR.

Przed wami najnowsza i elektryzująca kolekcja CHIPIE na sezon jesień/zima 2017!

kids chipie

moda dziecitrendy

chipie girls

french fashion

carcassonne origin

kids photos

Więcej na: http://brand.chipie.com/en/