Animal abc

Kikimora

Książeczka Animal abc – book to look“ wprowadza dziecko w świat liter alfabetu i pierwszych słów w języku angielskim. Autorka odmalowała na jej stronach wesołą gromadę zwierząt. Oswoiła je i uformowała w kształt pierwszych liter ich nazw.

Mały czytelnik ogląda sympatyczne zwierzaki, a zarazem kolejne litery alfabetu. Niezwykle giętki aligator przybiera kształt literki A. Małpa pręży grzbiet i zawija ogon układając się w kształt litery m. Wieloryby zaś zorganizowały paradę w morzu i suną przez fale w kształt literki W. Nieznane dzieciom znaki graficzne stopniowo zaczynają ożywać w ich myślach.

Książka wydana została z wielką starannością. Jest piękna dla oka i przyjemna w dotyku. Powleczona folią aksamitną okładka przyciąga dłoń. Grube strony są łatwe do przewracania. Ilustracje są kolorowe, ale zarazem czytelne i przejrzyste. Książkę uzupełnia plakat, na którym cały zwierzyniec z „Animal abc – book to look” pokornie ustawił się w kolejności alfabetycznej. Jest to pierwsza książka starannie przemyślanej serii „Animal abc“. W kolejnych pozycjach: „Guide to write“ i „ Read to sleep“ dzieci odnajdą coś do pisania i czytania.

„Animal ABC – book to look” to pionierska publikacja dla najmłodszych czytelników. Ta forma kontaktu z estetyką obrazu i słowa wprowadza dzieci w świat nowej jakości czasu spędzanego z opiekunami. Ponieważ żyjemy w kulturze prędkości, tempa i wydajności szczególnie wartościowe są hasła wydawnictwa ChybaRyba zachęcające do wspólnych chwil fantazjowania i czytania z dziećmi. Każdy szczegół tej książki jest z sercem wypracowany – widać tam ciepło i zaangażowanie autorki. – dr Agata Hofman, pomysłodawca Polskiej Akademii Dzieci, Polska

Autorka, Gabriela Rzepecka-Weiß, ma ponad 10-cioletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci języka angielskiego, które zdobywała głównie za granicą – m.in. w Japonii. Jest egzaminatorem Cambridge Young English Learners Test, koordynatorem wyjazdów uczniów na wymiany zagraniczne, autorem i ilustratorem kilku podręczników dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym do nauki języka angielskiego. W jej głowie co rusz rodzą się przedziwne pomysły na zwariowane ilustracje. Prywatnie dumna mama i szczęśliwa żona.

Książka „Animala abc – book to look” dostępna jest w wybranych księgarniach na terenie kraju oraz na stronie: www.chybaryba.com