14. edycja najwolniejszych targów niezależnej polskiej mody

#kupujlepszeubrania

slow fashion

Nadchodzi 14 edycja targów Slow Fashion, a wraz z nią premierowe kolekcje polskich twórców na nadchodzące jesień i zimę. Już w ten weekend Centrum Praskie Koneser w Warszawie stanie się miejscem spotkań z najlepszymi polskimi projektantami mody, biżuterii, akcesoriów i dodatków.

Święto niezależnej polskiej mody i designu skupi ponad 230 twórców z całej Polski, tworzących w zgodzie z nurtem „slow”. Na odwiedzających targi Slow Fashion będą czekać starannie wyselekcjonowane marki. Zgodnie z zasadą #KupujLepszeUbrania klienci będą mogli nabyć autorską odzież, oryginalną biżuterię i nietypowe akcesoria. Targom towarzyszyć będą prelekcje dotyczące m.in. odpowiedzialnych wyborów, świadomej konsumpcji oraz warsztaty w rytmie #slow.

#kupujlepszeubrania

Osoby, które będą chciały dać upust swojej kreatywności, powinny wpaść do Warsztatowni. W tej części targów wystawione będą maszyny do szycia Juki, na których chętni będą mogli uszyć opaski do włosów w stylu „pin up”, wykorzystując do tego materiały z odzysku. Razem z Bazgrołakami goście targów podarują „drugie życie” bluzom, jeansom, koszulkom, które straciły swój urok i blask. Dodatkowo własnoręcznie będzie można zaprojektować nadruk na torbach szoperkach, woreczkach less-waste i t-shirtach.

Florystyki z Amarantu poprowadzą zajęcia z wicia jesiennych wianków. Odbędą się również kreatywne warsztaty plastyczne dla najmłodszych z Wydawnictwem TASHKA. Uczestnicy pod okiem animatorów przygotują kukiełki Misia Miszy, a następnie zaaranżują scenki superbohaterskiego działania na rzecz naszej planety. Dzieci dowiedzą się jak segregować odpady i troszczyć się o środowisko. 

rodzinny weekend

Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca tym razem będzie zbierała męską odzież biznesową, która zasili Bank Ubrań i pomoże zorganizować pilotażowy warsztat „W dobrym stylu do pierwszej pracy” dla podopiecznych Fundacji. To m.in. dzięki zbiórce przeprowadzonej podczas Slow Fashion w marcu zrealizowany został w tym roku cykl warsztatów dla kobiet na terenie całego kraju.

Nie zabraknie również lokalnych wytwórców żywności w strefie slow food oraz food trucków.

Kiedy i Gdzie?

Slow Fashion #14 – Jesień

Kiedy: 5 – 6 października
Gdzie: Centrum Praskie Koneser (wejście z Pasażu Konesera)

Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00 (sobota i niedziela)

Bilety na miejscu i online (https://tiny.pl/tpgk1)

Wstęp 10zł/2 dni (bezpłatny dla dzieci i młodzieży do 12 r.ż.)

 

lifestyle family