12. edycja SLOW Fashion w nowej lokalizacji

slow fashion
Slow Fashion 2017 Wrocław
slow fashion

Slow Fashion Wrocław

Jesienna edycja największych targów polskiej mody autorskiej w Polsce odbędzie się 6 i 7 października br. po raz pierwszy w nowej lokalizacji – Centrum Praskie Koneser. W ramach zainaugurowanego w tym roku projektu #ProjektantSlowFashion organizatorzy zaprosili do współpracy i objęcia patronatu nad wydarzeniem niezależnych polskich projektantów, tworzących marki zgodne z filozofią „slow”. Ambasadorami #12 Slow Fashion – Jesień zostali: Jaśmina Parkita (dzieńdobry), Sandra Skrzypczak (BezAle), Grzegorz Wujciów (gego), Marta Machnacka (Sigil Jewels) i Klaudia Rozwadowska (Rozwadowska Bags).

slow life

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów 12. edycja targów Slow Fashion odbędzie się po raz pierwszy w nowym miejscu – w zrewitalizowanej w loftowym charakterze, dawnej wytwórni wódek na warszawskiej Pradze i długo wyczekiwanej stołecznej inwestycji – Centrum Praskim Koneser.

„Szukamy świeżych formuł, nowych odbiorców, nowych pomysłów. Na PGE Narodowym zorganizowaliśmy 8. edycji Slow Fashion – to wystarczająco dużo, aby projekt stał się bardzo rozpoznawalny i popularny, ale także wystarczająco długo, aby od pewnego czasu targi zaczęły generować tę samą grupę odbiorców. To dla nas za mało, dlatego naszym wystawcom, a także odwiedzającym, chcemy dostarczyć wydarzenie nowej jakości.” – mówi Dominik Damaziak, Partner w Grupie Slow. „Drugi powód to charakter Centrum Praskiego Koneser, który zdecydowanie bardziej pasuje do filozofii „slow”. Cieszymy się, że możemy gościć w tym nowym na mapie inwestycji stolicy, ale dobrze znanym Warszawie i turystom, komercyjnym obiekcie z historią i duszą.” – dodaje.

slow fashion

Święto niezależnej polskiej mody i designu skupi 250 twórców z całej Polski, tworzących w zgodzie
z nurtem „slow”. Na odwiedzających targi Slow Fashion będą czekać starannie dobrane lokalne marki, a zgodne z zasadą #KupujLepszeUbrania klienci będą tu mogli nabyć autorską odzież, oryginalną biżuterię i nietypowe akcesoria. Targom towarzyszyć będą prelekcje o lepszej modzie, odpowiedzialnych wyborach i świadomej konsumpcji oraz warsztaty w rytmie #slow, a przestrzeń podzielona będzie na Strefy: Premium, Casual, Street, Elegance, Kids, Moda Męska, Ciało, Slow Food i Warsztatownia.

Wydarzenie Facebook: slowfashion

Kiedy i Gdzie?

6-7 października 2018 r.
Centrum Praskie Koneser
11.00 – 19.00 (sobota i niedziela)
Wstęp 10zł/2 dni (bezpłatny dla dzieci i młodzieży do 12 r.ż.)
Dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych
Bilety na miejscu i online

warsztaty dla dzieci

Slow Fashion (slow-fashion.pl) to święto niezależnej polskiej mody i designu, w dwóch odsłonach: wiosennej i jesiennej. Do tej pory odbyło się 11. edycji targów (dziewięć w Warszawie i dwie we Wrocławiu), a tegoroczna, w październiku, będzie 12. W ciągu niespełna czterech lat Slow Fashion stało się największymi i najwolniejszymi targami mody autorskiej w Polsce, podczas których swoje projekty prezentuje średnio 250 starannie wyselekcjonowanych twórców z całej Polski. Każdorazowo targi lokalnych projektantów odzieży, biżuterii i akcesoriów, tworzących w zgodzie z trendem „slow”, odwiedza około 10 000 gości. Celem Grupy Slow, organizatora targów, jest budowanie opowieści o lepszej modzie, odpowiedzialnych wyborach i świadomej konsumpcji. Do tej pory z Slow Fashion współpracowały: Gabi Drzewiecka, Natalia Przybysz, Ada Fijał i Olgą Frycz. Od dwóch edycji  ambasadorami targów Slow Fashion są projektanci mody i designu, współpracujący z Grupą Slow
podczas wydarzeń. Targom Slow Fashion towarzyszą hasła: #KupujLepszeUbrania#ProjektantSlowFashion.

polskie marki